Nowoczesne, wygodne wnętrze. Świetnie urządzone mieszkanie na wynajemHouseMarket.pl - 10 lipca 2020 12:55


Mieszkanie znajduje się na terenie nowego osiedla kameralnych budynków wielorodzinnych w nadmorskiej dzielnicy Gdańska – Jelitkowie (Botanica, Invest Komfort). Ma powierzchnię około 53 metrów kwartowych. Niewątpliwie jednym z większych atutów osiedla są zaprojektowane z olbrzymią dbałością zielone przestrzenie pół-publiczne. To właśnie one oraz kolorystyka budynków stanowiły bezpośrednią inspirację projektu wnętrza.

Apartament przeznaczony jest na wynajem. Na powierzchni około 53 metrów kwadratowych znajduje się wygodny układ wnętrza: salon z aneksem kuchennym, sypialnia, łazienka oraz korytarz. Projektantom zależało na stworzeniu przestrzeni, która otwiera się na ogród. Istotne były również duże przeszklenia w salonie, zabudowa kaloryfera – ława znajdująca się bezpośrednio przy oknie oraz liczne lustra, tworzące głębie we wnętrzu.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

O nadmorskim położeniu przypominają w tym mieszkaniu grafiki z nadbałtyckimi plażami oraz znalezione na aukcji internetowej drewniane wiosła. Klimat tworzą elementy ciemno grafitowe oraz kontrastujące z nimi ściany w kolorze ciepłego, spokojnego beżu. Odcienie dębu sprawiają z kolei, że wnętrz jest bardziej przytulne.

Ważnym elementem wnętrza jest oświetlenie  – w ciągu dnia lustra odbijają promienie słońca, po zmroku natomiast można stworzyć wyjątkowy klimat poprzez liczne światła boczne. Podświetlone są także elementy wystroju – stalowy regał w salonie oraz ściana z grafiką na szybie w łazience.

Materiały i produkty zastosowane we wnętrzu:

1. Salon i kuchnia / korytarz

Farby: Para
Stół: Jysk
Krzesła: Fameg
Sofa rozkładana : IKEA
Szafka RTV szara: Vox
Grafika na ścianie: b a ł t y k
Zabudowa kuchenna: IKEA
Wiosła: aukcja internetowa
Krzesła i stolik kawowy: super Brands outlet
Drzwi: Dre
Panele: Haro
Lustra: IKEA
Lampa wisząca i kinkiet: Nowodvorski

2. Sypialnia

Łóżko, stoliki nocne, biurko: IKEA
Szafa ubraniowa: IKEA, PAX
Krzesło: super Brands outlet
Grafiki: b a ł t y k
Kinkiety: jaśniej.pl

3. Łazienka

Miska ustępowa: Roca Meridan
Lampa wisząca: UMMO
Umywalka: Roca
Płytki ścienne: Porcelanosa (MO)

Projekt wnętrza: Barbara Bulska, Piotr Czajkowski, pracownia PLAN A, Instagram: @Pracownia.Plan.A, www.facebook.com/pracowniaplana/

Zdjęcia: Adam Biermat, www.adambiernatphoto.com