Nowoczesny dom z kolorowymi wnętrzami i nutą boho

W willowej części Tarnowa, na malowniczej działce z widokiem na Górę Świętego Marcina, stoi nowoczesna willa z nutą boho we wnętrzach, które intrygują grą form, barw i wzorów.

Autor: housemarket.pl 31 października 2021 11:23

Małgorzata i Andrzej Bacik z pracowni MM Architekci zaprojektowali wnętrza rodzinnego domu, które intrygują grą form, barw i wzorów zestawionych z dziełami sztuki. Wszystko bez uszczerbku na wygodzie.

Wygodny dom otoczony rozległym ogrodem, stojący z dala od ruchliwych ulic, a sam w sobie nowoczesny, pełen światła, z pomieszczeniami przechodzącymi jedno w drugie i otwierającymi się na otoczenie – o tym marzyli właściciele, gdy ich poprzednie lokum okazało się zbyt szczupłe dla rodziny.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Ponieważ chcieli pozostać w dobrze sobie znanej okolicy, blisko ulubionych sąsiadów, na potrzeby budowy kupili i połączyli trzy działki z widokiem na malowniczą Górę Świętego Marcina z ruinami tarnowskiego zamku. Niemniej teren, choć obszerny, nie był łatwy do zagospodarowania. Pod nowy adres prowadzi wąska uliczka. Dodatkowo gęsta zabudowa wokół tworzyła dość restrykcyjne ograniczenia projektowe i nie ułatwiała otoczenia domu zielenią. Duże wyzwania rodził wreszcie wyraźny skłon gruntu.

– Największym wyzwaniem było właśnie dopasowanie budynku do terenu – lub odwrotnie, terenu do budynku – wspomina Małgorzata Bacik, która wraz z mężem Andrzejem prowadzi pracownię MM Architekci. On zajął się bryłą, starannie wpisaną w działkę. A ona zadbała o komfortowe i niebanalne wnętrza, otwierające się na ogród wielkimi przeszkleniami.

Kolorowy dom w stylu Boho

Ze względu na usytuowanie wjazdu na działkę od strony zachodniej, para projektantów zastosowała niestandardowy rozkład pomieszczeń. Salon (wysoki na dwie kondygnacje) oraz jadalnia znajdują się od strony południowo-wschodniej, a kuchnia od zachodu. Na parterze, prócz dwóch łazienek, powstał również gabinet. Na piętrze zaprojektowano trzy sypialnie, dwie łazienki i garderobę. Znalazła się tam także antresola otwierająca się na część wypoczynkową parteru. W ten inspirującej przestrzeni powstało miejsce do pracy dla pani domu. – Aby nie przesłaniać widoku na salon, a dalej na ogród, zastosowaliśmy tu szklaną balustradę o ukrytych mocowaniach – zaznacza Małgorzata Bacik.

Architektce zależało, by dom był kolorowy. Największe płaszczyzny, jak ściany czy podłogi w odcieniu rozbielonego dębu z oferty firmy Boen, dostępne w sieci salonów z wyposażeniem wnętrz Dekorian Home, mają neutralny, uniwersalny charakter. Ale za to przez chyba wszystkie pomieszczenia 350-metrowej willi przewijają się wątki granatu i zieleni. – Mocniejsze akcenty obu barw przynoszą obicia mebli, zasłony, kafle kominka, mozaika nad blatem kuchennym tapeta w sypialni gospodarzy czy szafka w łazience synów – wymienia architektka. – A uważny obserwator dostrzeże te kolory także w licznych detalach – dodaje.

Wysoki poziom wygody

W salonie króluje narożnik Natuzzi. Spośród podobnych modeli sofę tę wyróżniają podnoszone podnóżki na obu końcach. Podobnie jak kanapa, dużą (a więc odpowiednią do tego wnętrza) skalą zwraca uwagę wspominany już kominek. Zarówno jego wymiary, jak i proporcje odpowiadają rozmiarom salonu. – Na nietypowym poziomie aż jednego metra znalazło się palenisko. Ponadto wysoko, bo do poziomu antresoli, sięga obudowa kominka – zwraca uwagę Małgorzata Bacik.

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych