Ochrona przed owadami w domu – jak dopasować moskitierę do okna na poddaszu?

Owady w domu latem to prawdziwa zmora wielu osób - szczególnie właścicieli budynków z poddaszem. W tym pomieszczeniu okna dachowe wręcz zachęcają komary, muchy i inne owady do wizyty. Wśród najskuteczniejszych metod warto wyróżnić moskitierę, która jest niezawodnym sposobem na brak insektów w domu. Jej wybór i montaż jest prostszy, niż myślisz.

Autor: housemarket.pl 19 sierpnia 2019 12:03

Poddasze to miejsce, które jest narażone na nagrzewanie - dlatego niezwykle istotne jest częste wietrzenie. Tylko jak otworzyć okno, aby do pokoju nie dostali się nieproszeni goście? Sposobów jest kilka, ale jeśli chcesz mieć pewność, że działasz skutecznie bez użycia chemicznych środków - wybierz moskitiery okienne.

Sposoby na poddasze bez owadów

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Podczas gorących dni poddasze nagrzewa się, dlatego wieczorem, gdy jest nieco chłodniej, z pewnością masz ochotę przewietrzyć mieszkanie. Jeśli jednak jednocześnie zapalisz światło, uniknięcie owadów w środku może nie być proste… Najpopularniejsze metody radzenia sobie w takiej sytuacji, to:

• spraye i wtyczki do kontaktu – substancje chemiczne, które rozpyla się w powietrzu lub umieszcza w gniazdku; mogą mieć funkcję odstraszającą lub owadobójczą – niestety jednocześnie mogą źle wpływać na zdrowie i samopoczucie ludzi,
• świece i lampiony – odstraszają owady, które zachęcone blaskiem światła zbliżają się do nich; charakteryzują się różnym stopniem skuteczności i są skuteczniejsze podczas stosowania na zewnątrz,
• moskitiery – wytrzymałe siatki z malutkimi oczkami, zakładane na wnęce okiennej, stanowią nieprzekraczalną barierę mechaniczną i są najskuteczniejszą metodą obrony przed inwazją owadów na poddaszu.

Moskitiera jest wykonana z przezroczystego, wytrzymałego materiału, dzięki czemu nie musisz obawiać się ani o zakłócenie widoczności, ani zniszczenie pod wpływem wiatru – oczywiście pod warunkiem, że wybierzesz produkt wysokiej jakości.

Jak dopasować moskitierę do okna?

Moskitierę możesz samodzielnie wybrać, kupić i zamontować - bez obaw o niedopasowanie marki okna i siatki na owady. Pierwszym krokiem do właściwego wyboru powinno być określenie typu okna na poddaszu i dokładne zmierzenie go. Sprawdź i zapisz wysokość i szerokość okna dachowego i dopasuj je do dostępnych rodzajów moskitier. Pamiętaj, że jeżeli jesteś posiadaczem dwóch okien na skośnym dachu, okna ze złamaną wnęką lub okna dachowego z elementem doświetlającym w ściance kolankowej, będziesz potrzebować dwóch moskitier oraz zestawu łączącego.

Źródło: Velux

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych