Ogrzewacz w eleganckiej łazience

Może być montowany w poziomie lub pionie. Wyposażony w wymiennik ciepła współpracuje z kominkiem, kotłem lub solarem. Dzięki wyróżniającej się estetyce sprawdzi się w eleganckiej łazience.

Autor: HouseMarket.pl 29 marca 2017 11:04

Osobom decydującym się na centralne elektryczne ogrzewanie wody użytkowej, firma Stiebel Eltron proponuje nowość w swojej ofercie – nowoczesne, energooszczędne ciśnieniowe ogrzewacze pojemnościowe z serii PSH.

PSH 50 – 200 Classic, PSH 30 – 150 Universal EL, PSH 80 – 200 WE – H, PSH 80 – 120 W – L/R oraz PSH 80 – 200 WE L/R to pięć modeli ogrzewaczy pojemnościowych, które niedawno zagościły w ofercie firmy. Przeznaczone są do zaopatrywania w wodę jednego lub kilku punktów poboru w gospodarstwach domowych, ale również w budynkach gospodarczych czy przemysłowych.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Dostępne w szerokim wachlarzu pojemności – od 30 do 200 litrów – nowe ogrzewacze mogą być montowane w pionie lub w poziomie. Ze względu na wyróżniającą się estetykę idealnie sprawdzą się nie tylko na działkach czy w obiektach inwestycyjnych, ale również w eleganckich łazienkach.

Dodatkowo część modeli wyposażonych jest w wymiennik ciepła, dzięki czemu współpracują one między innymi z kominkami, kotłami c.o., kotłami na pelet, ekogroszek oraz z solarami.

Ekonomicznie i ekologicznie

Wszystkie modele ogrzewaczy pojemnościowych gwarantują nam stały dostęp do ciepłej wody przy jednoczesnym minimalnym zużyciu energii elektrycznej. Każdy z typów posiada inne funkcje oraz występuje w kilku pojemnościach, więc możemy wybrać taki, który odpowiada potrzebom naszego domu.

PSH 50 – 200 Classic to model ogrzewacza elektrycznego, który umożliwia nam bezstopniową regulację temperatury w zakresie od 30°C do 70°C. To najbardziej podstawowa wersja spośród wszystkich przedstawionych w ofercie produktów, która z powodzeniem zastąpi wysłużone termy czy bojlery w naszych domach. Pozwoli nam także na zaoszczędzenie energii elektrycznej.

Z kolei PSH 30 – 150 Universal EL to model, który umożliwia podgrzanie wody z normalną mocą grzejną lub w funkcji szybkiego nagrzewania. To rozwiązanie pozwala też na wybór jednego z trzech zakresów pracy: tryb pracy jedno-taryfowej, dwu-taryfowej oraz bojler. Regulacja elektroniczna ułatwia nastawę energooszczędną.

W zależności od zasilania elektrycznego i charakterystyki poboru, nagrzewanie odbywa się automatycznie do wartości temperatury zadanej, w przedziale od 20°C do 85°C z dokładnością co 1°C oraz w funkcji zabezpieczenia przed zamarzaniem. Grzanie załączy się automatycznie gdy wartość temperatury wody w zbiorniku spadnie poniżej poziomu 7°C – wtedy woda zostanie nagrzana do temperatury 20°C. Model Universal EL firmy występuje w sześciu pojemnościach od 30 do 150 litrów.

Kolejne trzy modele ogrzewaczy: PSH 80 – 200 WE – H, PSH 80 – 120 W – L/R oraz PSH 80 – 200 WE L/R – wyposażone są w rurkowy, spiralny wymiennik ciepła, zwany wężownicą, dzięki któremu mogą współpracować z szeroką gamą urządzeń grzewczych dostępnych na rynku, np. kotłami c.o., kotłami na pelet, kominkami oraz innymi źródłami ciepła. Ich wykorzystanie pozwala na znacznie obniżenie zużycia prądu, a co za tym idzie – zauważalne obniżenie rachunków.

SŁOWA KLUCZOWE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych