Okno premium - co w sobie kryje?

Co tak naprawdę kryje w sobie stolarka, którą możemy uznać za luksusową i dlaczego powinna być standardem w nowoczesnych, energooszczędnych oraz pasywnych domach? Podpowiadamy.

Autor: housemarket.pl 08 lutego 2022 12:12

Okna maja wpływ na energooszczędność budynku. To przez nie może uciekać nawet 30 proc. ciepła narażając nas na rosnące koszty eksploatacyjne, malejący komfort termiczny i stałą frustrację. W tym przypadku należy reagować bez zbędnej zwłoki, wszak niezależnie od dziedziny życia – lepiej zapobiegać niż leczyć. Remedium bez wątpienia będzie wymiana okien na nowe – najlepiej premium. Tylko… co to właściwie znaczy?

Tym razem nie o cenie mowa

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Choć pierwsze skojarzenie z wysokimi kosztami jest oczywiste, w OknoPlus myślimy o premium w kontekście wartości i korzyści, jakie stolarka może oferować świadomemu użytkownikowi – podkreśla Dawid Mickiewicz, ekspert marki OknoPlus. – To konstrukcje najwyższej jakości, dopasowane do indywidualnych wymogów i potrzeb projektu, które kryją w sobie innowacyjne rozwiązania, dbałość o najmniejsze detale i najlepsze dostępne komponenty. Co więcej, ich cena nie musi przyprawiać o zawrót głowy, a inwestycja w takie produkty bez wątpienia zwróci się z nawiązką – dodaje.

Jakie szczegóły naprawdę robią ogromną różnicę?

Komfort zamknięty w ciepłych… ramkach

Ramki dystansowe to swoiste serce energooszczędnego okna. Te wysokiej jakości uszczelniają krawędzie szyb zespolonych i zapewniają idealną izolację termiczną. Jednak ramka ramce nierówna, a widać to nie tylko na poziomie ciepła, które zostaje w domu, ale również w detalu wykończenia.

Okucie

Z pozoru niewielki element, którego na co dzień nie zauważamy i o który zwykle nie pytamy podczas zakupu okien. A przecież ten „drobiazg” decyduje o funkcjonalności przeszkleń, zapewnia komfort ich użytkowania czy prawidłową cyrkulację powietrza. Może zniechęcić włamywacza lub ochronić przed silnym wiatrem, a to tylko część jego codziennych zadań. Odpowiednie okucie, bo o nim mowa, to element, który ze standardowych okien robi bez wątpienia okna premium. Ośmiokątne grzybki, które mocno trzymają skrzydła w zaczepach ościeżnic (zamiast tradycyjnych rolek), czy rozwiązania, które gwarantują wyjątkową stabilność i wytrzymałość, to dopiero początek. Im większej staranności i dokładności w montażu oraz regulacji wymaga okucie, tym większa pewność, że będzie bezawaryjnie służyć przez długie lata. Warto mieć to na uwadze, rozmawiając z wybranym producentem stolarki otworowej.

Pakiet szybowy – korzyści na wskroś oczywiste

Jakość oraz ilość szklanych tafli wynosi całą konstrukcję na zupełnie nowy poziom, sprawiając, że rozwiązanie staje się jeszcze cieplejsze, ciche, a przede wszystkim bezpieczne.

- Odpowiedzialny i profesjonalny doradca zawsze zacznie od przeprowadzenia „wywiadu” – zapyta o usytuowanie domu względem kierunków świata, jego stan techniczny, źródła grzewcze, ekspozycję na wiatr i wiele innych szczegółów – podkreśla Dawid Mickiewicz, ekspert marki OknoPlus. – Na tej bazie dobierze rozwiązanie o optymalnych parametrach przepuszczalności energii słonecznej, przepuszczalności światła, przenikalności ciepła, odpowiedniej klasie antywłamaniowej oraz idealnym współczynniku tłumienia hałasu. Jeśli takie pytania nie padną, zapalenie się czerwonej lampki będzie jak najbardziej odpowiednią reakcją, bowiem pakiet szybowy to jeden z najważniejszych komponentów wysokiej jakości okna – dodaje ekspert.

Do całego wachlarza możliwości wyboru dodajmy szkło aktywne, które może posiadać́ dodatkowe funkcje grzewcze lub zmieniać swoją transparentność i mamy pewność, że nowoczesność zawitała do oferty wybranego producenta. Pamiętajmy również, że w jednym budynku można zastosować szklenia o różnych właściwościach i tym również różni się okno premium od standardowych rozwiązań.

Innowacje w służbie komfortu

Stolarka otworowa to dziedzina, która rozwija się niezwykle szybko. Nowinki techniczne, mniejsze i większe usprawnienia, detale, które podnoszą funkcjonalność – nowoczesne okna „nie stoją w miejscu”, a ewoluują wraz z potrzebami i oczekiwaniami inwestorów. Tradycyjne nawiewniki, które owszem, pozwalały na wymianę powietrza, ale w tym samym czasie były newralgicznym elementem, przez które ciepło uciekało z wnętrza, zostały zastąpione nowoczesnymi okuciami.

Okucia Comfort, które mogą zostać odsunięte od ramy do 6 mm, zapewniając optymalną wymianę powietrza i pozostając jednocześnie bezpiecznie zaryglowanymi. W przeciwieństwie do tradycyjnie uchylonych okien rozszczelnienie nie jest widoczne z zewnątrz. Dodajmy do tego inteligentne klamki, aplikacje online pomagające utrzymać elementy w idealnym stanie, systemy szklenia STV dbające o statykę konstrukcji, akrylowe powłoki, które przedłużają żywotność ram oraz nowoczesne systemy zabezpieczeń.

Okna premium? Liczy się możliwość wyboru

- Nasza filozofia produkcji zakłada, że nie ma czegoś takiego, jak standardowy wymiar, standardowy kolor, standardowe rozwiązanie. Jest mnogość kombinacji, okno szyte na miarę, każdy detal w pełni dostosowany do wymagań projektu. Klient zawsze otrzymuje unikat i to dla nas jedna ze składowych jakości premium – podkreśla Dawid Mickiewicz, ekspert marki OknoPlus.

Okna premium nie powinny być postrzegane jako rozwiązania drogie, wykraczające poza możliwości budżetowe inwestorów, a konstrukcje, których każdy element został doskonale przemyślany, idealnie dopasowany i bezbłędnie dostosowany do indywidualnego projektu oraz potrzeb budynku. Wszak za ceną zawsze powinna iść jakość, funkcjonalność i design. Bez tego pozostaje tylko nic nie znaczącą etykietką.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych