Okucia rustykalne. Sielski klimat w domu

Styl rustykalny to bardzo interesujący trend w aranżacji domów. Decydując się na tę konkretną stylistykę, warto zadbać o to, by każdy detal był spójny z naszym założeniem i odpowiadał gustom mieszkańców.

Autor: HouseMarket.pl 01 lutego 2017 14:37

Styl rustykalny jest ciekawą alternatywą dla wszechobecnego skandynawskiego minimalizmu. Charakteryzuje się dążeniem do stworzenia wiejskiego klimatu i bliskością z naturą. Na myśl o nim, do głowy przychodzi nam barwny ogród za oknem i koronkowe firanki, przez które do pomieszczenia delikatnie sączy się światło słoneczne. Tę malowniczą wizję zepsuć mogą szczegóły, które podczas realizacji inwestycji wydają nam się nieistotne - takie jak okucia okienne i drzwiowe.

Wykonaniem okuć w stylistyce, która będzie spójna z całością aranżacji, najczęściej zajmuje się kowal. Niestety, takie rozwiązanie jest kosztowne, znalezienie odpowiedniego fachowca trudne, a efekt końcowy może minąć się z naszymi oczekiwaniami. W takim przypadku rozwiązaniem jest wybór dostępnych na rynku okuć rustykalnych firmy AMIG, dostępnych w ofercie Agas. Stanowią one doskonałą alternatywę dla kosztownych elementów wykonywanych na zamówienie.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Drzwi wizytówką domu

Wybierając drzwi do budynku w stylu rustykalnym, zazwyczaj decydujemy się na naturalne drewno, z którym doskonale współgrają ciężkie dekoracyjne okucia. W ofercie marki AMIG znajdziemy między innymi trzy serie klamek. W serii 100 rękojeść jest ozdobnie wygięta i posiada charakterystyczne dla stylu rustykalnego zakończenia.

Seria 101 ma prosty kształt, a uchwyt jest skręcony wokół własnej osi na kształt świdra - stanowiąc najbardziej minimalistyczną z tych propozycji. Z kolei kolekcja 102 jest bardzo dekoracyjna. Jej organiczna forma przywodzi na myśl wijące się pędy winorośli. Ciekawym jej elementem jest ażurowy koszyczek umieszczony na rękojeści.

We wszystkich z wymienionych serii dostępne są różne rodzaje klamek - przeznaczone są do drzwi wejściowych, pokojowych, łazienkowych czy bram ogrodowych. Ponadto w ofercie sklepu internetowego Agas znajdziemy modele na klucz, wkładkę bębenkową lub z blokadą WC oraz zamki z szyldem antywłamaniowym. Aby uzyskać spójną aranżację możemy dobrać do tego pochwyty i zasuwy z oferty AMIG oraz klimatyczną kołatkę do drzwi, na przykład model 1, która – w przeciwieństwie do standardowego dzwonka - idealnie pasuje do rustykalnego klimatu.

Okno na ogród

Myśląc o domu w stylu rustykalnym, oczami wyobraźni widzimy uroczy budynek z bielonymi ścianami i drewnianymi okiennicami, obok których leniwie chwieją się na wietrze różnobarwne malwy. Okucia okienne AMIG z oferty Agas pozwolą nam wcielić naszą wizję w życie. Firma posiada w swoim asortymencie zestawy zamykające do okiennic jednoskrzydłowych oraz dwuskrzydłowych, a także zestawy z zamknięciem automatycznym, które dzięki swojej stylistyce, dodatkowo podkreślą sielski klimat naszej podmiejskiej ostoi.

Dodatkowo w ofercie Agas znaleźć można niezwykle szeroki wybór rustykalnych zawiasów. Niewiele osób zastanawia się nad tym, że dobrze dobrane zawiasy będą nie tylko trwałe, ale mogą również stanowić ważną część aranżacji. Decydując się na rustykalny minimalizm, postawmy na proste zawiasy pasowe i dyskretny trzpień wkręcany, na przykład model 8040, który dzięki swej prostocie jest bardzo uniwersalny, więc można go wykorzystać nie tylko w przypadku domu w stylu rustykalnym.

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych