Organizery porządkują szuflady

Czynią kuchnię pojemną i funkcjonalną oraz uporządkowaną – organizery do szuflad trzeba umieć wykorzystać.

Autor: HouseMarket.pl 17 sierpnia 2016 14:11

Aby uczynić szuflady maksymalnie pojemnymi i wygodnymi, warto sięgnąć po nowoczesne organizery. Te mogą mieć różną formę – na przykład czterościennej ramy, którą wkłada się do wnętrza szuflady i samemu dopasowuje do jej wymiarów. Jak? W bocznych ścianach umieszczono specjalne guziki, których wciśnięcie umożliwia swobodne pomniejszanie lub powiększanie wymiarów organizera.

– To uniwersalne i proste w użyciu rozwiązanie, które pozwala na dopasowanie organizera do potrzeb konkretnego użytkownika. Ten sam decyduje, czy potrzeba mu kilku mniejszych, czy na przykład jednej większej przegrody – mówi Jakub Malinowski, ekspert ds. okuć meblowych w firmie Häfele.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Innym rozwiązaniem są wkłady przypominające krótkie belki z płytkimi nacięciami po bokach – po umieszczeniu w szufladzie w interesujących nas miejscach umieszcza się separatory, które tworzą kolejne przegrody o odpowiadających nam wymiarach.

 Do dowolnego ułożenia

Do tematu można podejść również kompleksowo – wybierając wkład do szuflad, który składamy niczym klocki Lego. W zestawie otrzymujemy: antypoślizgową matę – przeznaczoną na spód szuflady, którą przycina się do jej wymiarów, uniwersalny pojemnik z trzema pojemnymi przegrodami, dodatkowe ścianki i specjalne złączki, które pozwalają w dowolny sposób rozporządzać dostępnym miejscem. Wielką zaletą tych rozwiązań jest fakt, że nie wymagają użycia narzędzi, a zmiany w ustawieniu można swobodnie wprowadzać przez cały czas użytkowania.

Dopasowane do potrzeb

Do szuflad nie trafiają już tylko sztućce i drobiazgi, ale także dużo większe i cięższe przedmioty jak garnki czy zastawa. Duże i małe, głębokie i płytki – różnią się od siebie wymiarami, które praktycznie wykluczają stworzenie jednego systemu ich przechowywania. W tym przypadku ciekawym rozwiązaniem jest wykorzystanie specjalnej, przypominającej duży herbatnik, palety z wywierconymi na jej całej powierzchni otworami.

Do tych ostatnich należy dobrać odpowiadające nam separatory. Tutaj wybór jest różnorodny. Możemy wybierać między innymi spośród: smukłych, eleganckich palików, drewnianych, prostokątnych ścianek i długich stojaków z oddzielną przegrodą na każdy talerz.

– Każde z tych rozwiązań zakończone jest grubym kółkiem, które należy wcisnąć w wybrany przez siebie otwór na palecie. Pozwala to tworzyć przegrody o niemal dowolnych wymiarach i kształcie, dopasowane do wyposażenia – mówi Jakub Malinowski.

Ciekawym rozwiązaniem jest też stojak na duże talerze, który kształtem przypomina zaokrąglony na bokach prostokąt. Cztery stałe paliki po jego bokach zapewniają odpowiednią stabilność nawet całej górze umieszczonych między nimi talerzy.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych