Oświetlenie LED: poznaj najważniejsze zalety tego rozwiązania

Jak wynika z badań i danych producentów oświetlenia wdrożenie kompleksowych systemów oświetleniowych LED może obniżyć wydatki na energię elektryczną nawet o 80 proc. Największe oszczędności przynosi połączenie lamp opartych na modułach LED-owych z inteligentnymi systemami zarządzania.

Autor: housemarket.pl 18 lipca 2022 09:47

  • Zmniejszenie zużycia poboru energii elektrycznej jakie można uzyskać dzięki wymianie oświetlenia wynosi nawet 86 proc.
  • Wskaźnik jest uzależniony m.in. od wielkości i rodzaju obiektu, ilości punktów świetlnych, godzin pracy.
  • W kontekście problemów środowiskowych oraz kryzysu energetycznego szybka i powszechna wymiana oświetlenia staje się koniecznością zarówno dla całej infrastruktury miast czy wsi, jak i dla biznesu.

W opublikowanym przez producenta „Podręczniku energooszczędności” możemy zapoznać się z wieloma konkretnymi przykładami i możliwościami, jakie niesie ze sobą oświetlenie LED-owe.

- Oświetlenie LED jest dużo bardziej wydajne niż oświetlenie tradycyjne i potrafi dostarczyć nawet do 180 lm/W. Efektywność świetlna opraw LED-owych wpływa zarówno na dużo niższe zużycie prądu przez lampy, jak i ogranicza liczbę punktów świetlnych, co z kolei zmniejsza ilość okablowania, włączników, ogranicza koszty montażu i serwisu. Oprócz oszczędności finansowych inwestycje te wnoszą wielką wartość dla środowiska naturalnego, pomagając znacznie obniżać emisję CO₂ do atmosfery - mówi Tadeusz Talkowski IOT Manager z Lena Lighting.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Najbardziej efektywne w kontekście energooszczędności są inwestycje w kompleksowe systemy oświetleniowe LED. Połączenie wysoce wydajnych opraw LED-owych z inteligentnym sterowaniem daje szerokie możliwości precyzyjnego zarządzania oświetleniem i może wyeliminować problem marnotrawienia energii elektrycznej.

- Systemy takie jakie ClueIn czy Clue City umożliwiają programowanie wielu scen świetlnych. Światło może podążać za wykrytą osobą czy obiektem lub rozświetlać wybrane obszary, zarządzać czasem świecenia, tempem przygasania oraz docelowym poziomem jasności. Każdą sceną można zarządzać indywidualnie i uzależniać jej aktywację od czynników takich jak data i godzina, poziom oświetlenia naturalnego czy wykryty ruch. To wyłączne kilka z całego szeregu możliwości, jakie zapewniają nam nowoczesne systemy zarządzania oświetleniem. Proces wdrożenia zintegrowanych systemów oświetlenia pozwala też na tworzenie infrastruktury cyfrowej koniecznej do wprowadzania kolejnych zmian i udogodnień - dodaje Tadeusz Talkowski IOT Manager z Lena Lighting.

W najnowszej publikacji Lena Lighting, poświęconej energooszczędnym rozwiązaniom w zakresie oświetlenia, możemy znaleźć najnowsze trendy i studia przypadków.

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych