Piekarnik, który wyczyści się sam

Piekarnik z podwójną funkcją czyszczenia to optymalne rozwiązanie dla tych, którzy dbają o nieskazitelną czystość kuchni i cenią sobie każdą wolną chwilę.

Autor: HouseMarket.pl 22 marca 2017 13:30

Sprzątania nie da się uniknąć, ale można uczynić je mniej czasochłonnym. Candy stworzyło podwójne rozwiązanie, łącząc możliwość czyszczenia piekarnika dzięki wysokiej temperaturze oraz zastosowaniu pary wodnej. Aqua Activa i pyroliza to dwie funkcje w jednym urządzeniu i dziesiątki minut wolnego czasu. Jak to działa i dlaczego warto mieć piekarnik, który wyczyści się sam?

Para wodna i temperatura sposobem na brud

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Czyszczenie piekarnika przywodzi na myśl: kilkugodzinne szorowanie wnętrza detergentami, pracochłonne mycie, polerowanie i mozolne usuwanie resztek jedzenia. Perspektywa czasochłonnego doprowadzania piekarnika do idealnego stanu potrafi zniechęcić do kulinarnych eksperymentów. Pyroliza i Aqua Activa, chociaż brzmią jak niezwykle skomplikowane procesy, tak naprawdę oznaczają czyszczenie dzięki wysokiej temperaturze i parze wodnej.

Na czym to polega i w jaki sposób działa?

Pyroliza – technologia polegająca na rozgrzaniu piekarnika do temperatury około 500 stopni Celsjusza. Pyroliza zmienia resztki jedzenia i tłuszcz w popiół (po zakończeniu pyrolizy wystarczy przetrzeć wnętrze ściereczką). Co ważne, dzięki zastosowaniu tej metody mamy możliwość wyczyszczenia dokładnie całego wnętrza piekarnika. Sprzęt wystarczy czyścić w ten sposób raz w miesiącu.

Pyroliza odbywa się automatycznie, dzięki programatorowi. Ze względu na wysoką temperaturę drzwi piekarnika wyposażono w blokadę bezpieczeństwa. Chociaż proces można przerwać w każdej chwili, drzwi otworzą się dopiero, gdy temperatura spadnie. Dwa cykle pyrolizy pozwalają dostosować sposób czyszczenia do stopnia zabrudzenia piekarnika. Cykl ECO, trwający 65 minut, wyczyści umiarkowanie zabrudzony piekarnik, zaś opcja SUPER (aż 90 minut) sprawdzi się w przypadku bardzo zabrudzonego sprzętu.

Aqua Activa – technologia polegająca na czyszczeniu piekarnika dzięki wykorzystaniu pary wodnej. Piekarnik można czyścić w ten sposób nawet codziennie.

Do usunięcia zabrudzeń powstałych podczas pieczenia wystarczy zaledwie 300 ml wody, którą należy wlać do specjalnego wgłębienia na dnie piekarnika. Następnym etapem czyszczenia jest ustawienie pokrętła na symbolu Aqua Activa oraz programatora na 30 minut i temperaturę 90°C. Po 15 minutach i ostygnięciu wody wystarczy delikatnie przetrzeć wnętrze piekarnika miękką ściereczką i cieszyć się czystością.

Bezpieczeństwo, czystość i oszczędność

Warto pamiętać, że wszystkie piekarniki z pyrolizą wyposażone są w specjalne metalowe uszczelki, które zapobiegają rozpraszaniu gorącego powietrza. To ważna informacja również dla rodziców, którzy obawiają się, że ich pociechy mogą podczas przeprowadzania procesu czyszczenia otworzyć piekarnik. Specjalne blokady bezpieczeństwa uniemożliwiają otwarcie sprzętu do czasu, aż temperatura spadnie do bezpiecznego poziomu.

Inwestycja w innowacyjny piekarnik z podwójnym systemem czyszczenia to oczywista oszczędność czasu, siły i pieniędzy. Z jednej strony rezygnujemy z drogich detergentów przeznaczonych do czyszczenia wnętrz piekarników, z drugiej – piekarnik gwarantuje niskie zużycie energii. Taki zabieg wystarczy wykonać raz lub dwa razy w miesiącu.

Dodatkowo warto pamiętać, że czyszczenie pyrolityczne tuż po pieczeniu pozwala wykorzystać resztki ciepła i dodatkowo oszczędzić energię elektryczną.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych