Płytki inspirowane naturą

Płytkami najczęściej wybieranymi przez projektantów do ogrodów czy innych przestrzeni znajdujących się na zewnątrz budynków, są te o wzornictwie inspirowanym naturą.

Autor: HouseMarket.pl 05 maja 2017 15:15

Urządzaniu przestrzeni na zewnątrz towarzyszą różne uwarunkowania. W zależności od rodzaju miejsca, podłoża i warunków atmosferycznych, szukamy materiałów, które spełnią nasze oczekiwania estetyczne i praktyczne. Teraz, niezależnie od tego, czy mamy do zaaranżowania przestrzeń częściowo zadaszoną, czy też całkowicie wyeksponowaną na działanie wody i słońca, możemy mieć pewność, że kwadratowe płytki gresowe Solid 2.0 spełnią nasze potrzeby.

Płytki do zadań specjalnych

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Aby podłoga kładziona na zewnątrz budynku przez długie lata prawidłowo pełniła swoją funkcję, musi spełniać szereg warunków. Poza oczywistymi cechami jak odporność na mróz, szybką zmianę temperatur, blaknięcie pod wpływem słonecznego światła, powinna być również łatwa w utrzymaniu czystości i niewymagająca specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych.

Jeśli szukamy płytek na domowy podjazd, parking lub do garażu, musimy również pamiętać o tym, aby były one odporne na obciążenia. W przypadku budowania ogrodowej ścieżki położonej blisko oczka wodnego, czy aranżowania przestrzeni wokół fontanny lub basenu, układane płytki powinny być antypoślizgowe, a także odporne na wodę – również chlorowaną i słoną. Wszystkie te cechy łączą w sobie gresy o zwiększonej grubości do 2 cm – Solid 2.0.

Płytki gresowe marki Opoczno sprawdzą się praktycznie w każdej przestrzeni i na wszystkich rodzajach powierzchni. Dzięki dużej wytrzymałości mogą stanowić bazę nawet dla aranżacji przestrzeni na plaży. Z powodzeniem mogą być układane nie tylko na trawie czy pisaku, ale także na żwirku, zaprawie klejowej lub – jak to często ma miejsce w przypadku tarasów – montowane na wspornikach.

Te ostatnie pozwalają na podniesienie podłogi, dzięki czemu możemy zrównać poziom tarasu z podłożem domu. Każdy ze wsporników regulowany jest osobno – pozwala to na wyrównanie podłogi i umieszczenie pod nią kabli lub innych elementów instalacji. Płytki Solid 2.0 będą również idealne do przestrzeni publicznej – parków, powierzchni komercyjnych, a nawet obszarów przemysłowych.

Mobilne gresy

Niezwykle przydatną cechą gresów jest możliwość ich łatwego zdemontowania. Płytki, które były podłogą na plaży lub w ogrodzie w sezonie letnim, mogą po jego zakończeniu zostać przeniesione w dowolne, inne miejsce. Dodatkowo układanie i demontowanie gresów jest tak proste, że można to zrobić samodzielnie, bez korzystania z pomocy fachowca.

Naturalny design

Płytkami najczęściej wybieranymi przez projektantów do ogrodów czy innych przestrzeni znajdujących się na zewnątrz budynków, są te o wzornictwie inspirowanym naturą. Przypominające drewno lub naturalny kamień gresy, będą harmonijnie współgrać ze znajdującymi się nieopodal elementami przyrody.

Wyprodukowane z ekologicznych surowców płytki Solid 2.0 dostępne są w pięciu liniach wzorniczych: Wood, Stone, Beton, Atakama i Slate. Każda z nich posiada kilka propozycji kolorystycznych. Pierwsze cztery z wymienionych kolekcji to linie tonalne – w ramach jednego koloru, na płytkach znajdują się różne odcienie danej barwy, a także zróżnicowane wzory. Stwarza to bardzo naturalny efekt drewna, betonu lub kamienia.

I tak w linii Wood znajdziemy płytki beżowe, brązowe, grafitowe, a także w kolorze bielonego drewna. Do złudzenia przypominająca naturalny kamień kolekcja Stone to beż, brąz, jasna i ciemna szarość. Płytki z kolekcji Beton dostępne są natomiast w kolorach: białym, jasnoszarym i ciemnoszarym. Linia Atakama to: jasna i ciemna szarość, a także beż. Kolekcja Slate, przy produkcji której zastosowana została jednorodna, barwiona masa, występuje w kolorystyce beżu, szarości i grafitu.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych