Pomieszczenia gospodarcze alternatywą dla piwnicy

Spiżarnia czy pomieszczenie gospodarcze stanowi doskonałą i znacznie tańszą alternatywę dla piwnicy. Innym przykładem pomieszczenia służącego przechowywaniu jest garderoba – najczęściej osadzona w przedpokoju lub sypialni. 

Autor: HouseMarket.pl 30 grudnia 2016 11:42

Choć piwnica posiada dużo zalet – dodatkowe pomieszczenie na pralnię, suszarnię czy piec, na jej budowę decyduje się mały procent spośród wszystkich inwestorów, którzy w mijającym roku podjęli decyzję o zakupie projektu domu.

Nawet pomieszczenie o powierzchni dwóch metrów kwadratowych wystarczy, by zadbać o przechowanie przedmiotów rzadko używanych bądź takich, których dobre umiejscowienie jest problematyczne – nart, zabawek dziecka, odkurzacza czy karmy dla czworonoga. O takim pomieszczeniu warto pamiętać, wybierając projekt nieruchomości – osadzone tuż przy wejściu do domu lub w bliskiej odległości do łazienki nie wpłynie znacząco na funkcjonalność wszystkich pomieszczeń, a będzie bardzo przydatne.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Takie rozwiązanie posiada coraz więcej projektów domów w ofercie firmy Extradom. – Przedmiotów w domu wciąż przybywa, dlatego na etapie zakupu projektu warto przeanalizować propozycje, które mają pomieszczenie gospodarcze lub spiżarnię – tłumaczy architekt Judyta Rybka, ekspert firmy Extradom.

Prawie 60 proc. inwestorów decyduje się na spiżarnię

Na popularności zyskuje także spiżarnia w kuchni – niewielka przestrzeń idealnie sprawdza się do przechowywania przetworów a także rozmaitych sprzętów kuchennych. Takie rozwiązanie w 2016 roku wybrało 57 proc. kupujących projekt domu.

– Magazynowanie w określonym do tego miejscu pomaga zachować porządek. To niskokosztowe rozwiązanie docenią szczególnie ci, którzy je mają i są w stanie ocenić, jak bardzo brakowało im go w przeszłości – dodaje Judyta Rybka.

Garderoba zamiast kilku szaf

Innym przykładem pomieszczenia służącego przechowywaniu jest garderoba – najczęściej osadzona w przedpokoju lub sypialni. Ubrania czy buty, zamiast zajmować miejsce w osobnych szafach, zebrane są w jednym miejscu. To także dobre miejsce na walizki czy kufry, z których przechowywaniem często pojawia się problem z uwagi na spore gabaryty.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych