Przestronny dom nad jeziorem

Dzięki wielkoformatowym przeszkleniom zieleń okolicznych drzew spotyka się z tą we wnętrzu. Tu wychodzą im naprzeciw delikatne biele, beże, szarości, ożywione burgundem oraz miodową żółcienią. Zobacz projekt autorstwa pracowni modeko.studio.

Autor: housemarket.pl 20 kwietnia 2021 16:52

O projekt wnętrz inwestorzy (para z dwojgiem małych dzieci) zwrócili się do modeko.studio w trakcie budowy swego 220-metrowego domu. Jego bryła została starannie wpisana w niezwykle malowniczą działkę sięgającą brzegu jeziora, w jakie obfitują okolice Bydgoszczy.

Uroda krajobrazu stała się powodem wprowadzenia wielkoformatowych okien, dzięki którym budynek integruje się z otoczeniem (choć jednocześnie efekt lustra weneckiego na szybach gwarantuje prywatność), a następnie – już na etapie projektu wnętrz – zmian w założonym na początku układzie funkcjonalnym.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Główna sypialnia została więc przeniesiona z piętra na parter, w miejsce planowanego pokoju do relaksu (tę funkcję przejął gabinet), z kolei na górze znalazł się pokój dzieci oraz pokój gościnny. Obecnie z wiatrołapu wchodzi się do korytarza, a następnie na lewo do gabinetu, na prawo do strefy master, a na wprost do jadalni, kuchni i salonu. Z korytarza prowadzą też schody na górną kondygnację.

Wspomniane zmiany w pierwotnym układzie funkcjonalnym wiązały się z otwieraniem widoków z jednych pomieszczeń na inne, a przenikalność wnętrz została dodatkowo podkreślona przenikaniem się posadzek. Piękny jak marmur, ale znacznie bardziej trwały spiek kwarcowy (Laminam), który pokrywa podłogę w korytarzu, sięga aż do łazienki we wspomnianej strefie master oraz do bibliotecznej części gabinetu, gdzie spotyka się z podłogą drewnianą.

– Bardzo lubimy przenikanie się pomieszczeń, dlatego tworzymy wnętrza o nieoczywistych liniach, wykorzystujemy korespondencję materiałów i barw oraz przejrzyste przesłony, ażurowe lub szklane. Chętnie proponujemy klientom rozwiązania tego rodzaju, by połączyć wszystkie wnętrza w spójną całość – podkreśla Paweł Łęczycki z modeko.studio. – Stąd również sięgające od sufitu do podłogi przeszklenia, które wpuszczają światło dzienne do wewnętrznego korytarza. W rezultacie staje się on prawdziwym sercem domu – dodaje architekt.

O uroku projektu wiele, ale nie wszystko mówią ilustracje. Dlatego warto wspomnieć, że ważnym elementem projektu jest system smart home (Fibaro), umożliwiający wygodne i sprawne sterowanie m.in. licznymi oprawami oświetleniowymi.

Strefa dzienna. Przy stole i na kanapie

Wchodzących do strefy dziennej domu wita okrągły kamienny stół na 6 osób. Elegancki mebel wydaje się mieć podstawę przedłużoną ponad blat. W rzeczywistości na wierzchu stoi zaprojektowane jako uzupełnienie stołu naczynie, w zależności od potrzeb pełniące funkcję patery, wazonu, donicy. A sam praktyczny i piękny blat ze spieku kwarcowego Pietra Grey (Laminam) zyskał szykowną oprawę w postaci mosiężnej listwy. W efekcie ten unikatowy mebel tworzy spójny zespół z lekkimi krzesłami Cherry (Iker) o złocistej metalowej konstrukcji i zielonej welurowej tapicerce, a także z wiszącą nad nim lampą Bolle (Giopato&Coombes).

Na prawo od stołu rozciąga się część wypoczynkowa, której sercem jest narożna szarobeżowa sofa (Minotti). Towarzyszy jej kompozycja stolików; jeden o lekkiej metalowej konstrukcji dźwigającej kamienną płytę, drugi wizualnie masywniejszy – w czerni, trzeci z kolei… miękko tapicerowany.

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych