
Drzwi podzielone charakterystycznymi pionowymi lub poziomymi szprosami zyskują industrialny sznyt. Tworzą nietuzinkową ozdobę wnętrza w każdym stylu. Ścianki z drzwiami o takim specyficznym charakterze sprawdzą się nie tylko przy oddzieleniu salonu od kuchni i jadalni, ale też wydzieleniu strefy sypialnianej czy garderoby lub domowego gabinetu. Zdadzą egzamin w kawalerkach oraz wnętrzach typu studio. Co więcej: na małej przestrzeni można wykorzystać system drzwi przesuwnych. Dzięki takiemu rozwiązaniu zaoszczędzimy miejsce. Zamiast szkła przeziernego możemy też zastosować szkło ornamentowe lub ryflowane, co da efekt stałego, subtelnego przysłonięcia. Takie rozwiązanie w ciekawy wizualnie sposób otwiera przestrzeń, a jednocześnie wprowadza element prywatności i odrębności.
- Szklane ścianki mają swój klimat i specyfikę. Nie można ich pomylić z żadnym innym rozwiązaniem. Połączenie metalowych elementów i subtelnego szkła tworzy duet, który idealnie nadaje się do wnętrz loftowych, industrialnych, ale także nowoczesnych, minimalistycznych lub francuskich. To, w jaki styl mogą być wkomponowane, zależy od rodzaju i ułożenia szprosów, ich gęstości, symetryczności lub asymetryczności oraz materiału, będącego wypełnieniem ścianek czy drzwi - wyjaśnia Katarzyna Drabik.
Systemy ścianek do zabudowy dają dużą swobodę w aranżacji wnętrz. Także wtedy, gdy chcemy dokonać podziału wewnątrz pomieszczenia, a nie między różnymi pokojami. Strefa kąpieli w sypialni albo przeszklona garderoba? To da się zrealizować. System ścianek działowych sprawdzi się zarówno w przestrzeni mieszkalnej jak i biurowej, dlatego coraz powszechniej jest stosowany przez architektów wnętrz. Połączenie eleganckich profili i szkła daje wszechstronne zastosowanie. W dużym pomieszczeniu pozwala stworzyć nowe strefy bez optycznego pomniejszania całego pokoju. Tym sposobem stare przestrzenie mogą zyskać nowe oblicze.