Remont łazienki. Szybko i solidnie

Remont łazienki jest bardzo uciążliwy. Zwykle podczas przeprowadzanych prac korzystanie z pomieszczenia jest utrudnione a nierzadko wręcz niemożliwe. Dlatego też ważne jest, aby remont zakończyć najszybciej jak to tylko możliwe, przy wykorzystaniu takich rozwiązań, które ułatwiają i usprawniają wykonywane prace. Na jakie elementy wyposażenie zdecydować się, by skrócić czas remontu łazienki do minimum?

Autor: housemarket.pl 16 września 2020 10:15

W ofertach producentów coraz częściej spotkać można takie rozwiązania, które dzięki innowacyjnej konstrukcji i przemyślanej strukturze montażu znacząco skracają czas remontu łazienki. A przecież każdy zaoszczędzony dzień jest na wagę złota.

Brodzik podpłytkowy zamiast odpływu liniowego

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Bez względu na to, czy zdecydujemy się na jedno czy drugie rozwiązanie, uzyskamy ten sam efekt końcowy. Opcje różnią się od siebie natomiast sposobem i szybkością montażu oraz ceną. Montażysta sprawniej poradzi sobie z zamontowaniem brodzika podpłytkowego niż odpływu liniowego. Podczas gdy konstrukcja brodzika podpłytkowego zawiera już takie elementy jak odpowiedni spadek, fabryczne zabezpieczenie przed wilgocią, specjalistyczne uszczelnienie z rynną odpływową, przy montażu odpływu liniowego wszystkie niezbędne do prawidłowego odprowadzania wody elementy specjalista musi wykonać samodzielnie na miejscu montażu.

Brodzik podpłytkowy to nic innego jak zestaw, w którego skład wchodzi odpływ liniowy zintegrowany z płytą spadkową, odpowiednio zabezpieczony i wzmocniony konstrukcyjnie. Takie rozwiązanie to zatem pewność poprawnie zamontowanego systemu odprowadzającego wodę, a także sprawny i krótki montaż.

- Czas pracy przy montażu brodzika podpłytkowego to około 3 godziny. Montaż odpływu, przez wzgląd na szereg dodatkowych prac, które należy wykonać po drodze może potrwać nawet 10 godzin. Należy wziąć pod uwagę również konieczność przestojów technologicznych, które w tym przypadku mogą potrwać nawet do 11 dni. Dodatkowym plusem brodzików podpłytkowych jest ich stosunkowo niska cena w porównaniu do odpływów liniowych. Dla przykładu, koszt zamontowania brodzika podpłytkowego wykonanego w technologii Stabilsound® wraz z materiałami to około 964 zł. Natomiast za odpływ liniowy i robociznę będziemy musieli zapłacić około 1150 zł - radzi Piotr Fuhrmann, ekspert firmy Schedpol, producenta brodzików, wanien, odpływów liniowych i nośników stabilizujących.

Gotowa obudowa wanny

Prace związane z obudowaniem wanny płytkami to niezwykle żmudne i czasochłonne zajęcie. Zamiast zatem stawiać ściankę od podstaw warto zdecydować się na obudowę gotową do oklejenia płytkami. Posiada ona elastyczną konstrukcję, którą można idealnie dopasować do kształtu wanny, dzięki możliwości jej docięcia do wymaganego rozmiaru. Prace nie wymagają przestojów, ani przerw technologicznych związanych z wykorzystaniem mokrych materiałów. Zaraz po dopasowaniu obudowy do wanny i utwardzeniu pianki montażowej można przystąpić do oklejania jej ścianek płytkami.

- Do stworzenia tego typu obudowy wykorzystano najwyższej jakości materiał – EPS, a na jej powierzchni zastosowano siatkę i klej, dzięki którym płytki łatwo się przykleja, a samo rozwiązanie jest trwałe i wytrzymałe. Montaż zatem jest niezwykle prosty, szybki i zdecydowanie tańszy niż próba stworzenia zabudowy od podstaw. To właśnie dzięki tak innowacyjnym rozwiązaniom, istnieje szansa zdecydowanego skrócenia czasu montażu i całego remontu - radzi ekspert Schedpol.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych