Rustykalna podłoga rodem z domku na wsiHouseMarket.pl - 09 grudnia 2015 11:14


Elastyczność stylu rustykalnego daje nieograniczone możliwości aranżacyjne i daje pole do popisu dla tych, którzy zechcą go połączyć z innymi trendami.


Styl rustykalny jest idealny dla wszystkich, którym marzy się wiejska sielanka, nawet w centrum miasta. Kojarzy się ze staropolskim dworkiem lub chatą za lasem. Przywodzi na myśl ciepły, domowy, przytulny klimat.

Cztery kolory płytek Rustico i dwa kolekcji Viking mogą stworzyć na podłodze jednobarwną powierzchnię, a ułożone w mozaikę podkreślą aranżację kuchni, przedpokoju czy łazienki.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Styl rustykalny to przede wszystkim kolory natury i ziemi. Na podłodze doskonale zaprezentuje się więc delikatny Rustico Beige lub jaśniejsza wersja Cream. Oprócz nich warto rozważyć jesienną paletę barw, pośród której prym wiedzie rozmyta zieleń Olive i czerwień Red Rustico. Decydując się na kolekcję Viking można wybrać spośród dwóch kolorów : Beige i Brown o wymiarach 32,6x32,6 cm.

We wnętrzach rustykalnych bardzo często eksponowana jest także czysta biel i drewno, które świetnie skomponuje się ze wszystkimi czterema kolorami. Płytki posiadają wysoką, czwartą klasę ścieralności, a ich mrozoodporność kwalifikuje je jako podłogę na schody, balkon czy taras. Kolekcja Rustico jest dostępna w formacie 29,7x29,7 cm.

Styl rustykalny gości w wielu domach i wciąż zachwyca nas swoją naturalnością. Jego wielbiciele lubią bawić się ludowymi wzorami i folkowymi dodatkami, ale można go z powodzeniem połączyć z shabby chic i angielską klasyką.