Schody w projekcie. Wszystko, co warto wiedzieć

Na etapie projektowania należy dokładnie zastanowić się nad rozmieszczeniem schodów. Źle wykonane obliczenia lub nieprzemyślane decyzje mogą skutkować wieloma utrudnieniami, które pojawią się, gdy do budynku wprowadzą się mieszkańcy. Co warto wiedzieć o schodach zanim przystąpimy do realizacji?

Autor: HouseMarket.pl 09 czerwca 2017 12:37

Wszystkie wymiary stopni w biegu powinny być równe. Zdarza się, że podczas budowy zmienia się wysokość kondygnacji, na co może wpłynąć zmniejszenie lub pogrubienie posadzki. Wszystkie parametry powinny wtedy zostać raz jeszcze obliczone, by uniknąć kosztownych problemów. Innym, często popełnianym błędem, jest wpisywanie schodów w niewielkie przestrzenie, co skutkować może utrudnieniami w późniejszym użytkowaniu – na przykład schody wychodzące na ścianę czy zbyt wąski bieg.

By uniknąć ewentualnych błędów, warto zapoznać się z możliwościami oferowanymi przez doświadczonych producentów. Wybór wytrzymałych materiałów, które są łatwe w montażu, pozwoli na zaoszczędzenie czasu. Schody wewnętrzne oraz zewnętrzne od Dasag to propozycja, która zapewni nie tylko walory estetyczne, ale także zagwarantuje wysoką jakość użytkowania na wiele lat.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Schody wewnętrzne

Schody wewnętrzne z terazzo, czyli betonu szlachetnego spełniają oczekiwania użytkowników o zróżnicowanych wymaganiach. Dzięki nim możliwe jest uzyskanie nie tylko najlepszych parametrów technicznych, ale również wyjątkowego wyglądu dopasowanego do indywidualnych potrzeb. Rozwiązania gwarantują nie tylko oryginalną estetykę, ale także bezpieczeństwo i łatwość poruszania się.

Schody zewnętrzne betonowe mogą posiadać zróżnicowane wymiary, kolory oraz wzory – wszystko według potrzeb przyszłych użytkowników. Ich podstawową zaletą jest doskonała odporność na warunki atmosferyczne, dzięki czemu mogą zostać zamontowane w każdym miejscu.

Schody wymagają odpowiedniej oprawy

Zadbanie o wybór harmonijnie zestawionych ze sobą kolorów, faktur oraz dodatków pozwoli na stworzenie oryginalnych aranżacji. Nowoczesne schody mogą stać się dopełnieniem, jak również samodzielnym elementem dekoracyjnym. Schody wewnętrze oraz zewnętrzne mogą zostać wykonane w różnych technologiach uszlachetniania powierzchni. Technologia bello, czyli szlifowanie, uwydatnia piękno kruszyw z kamienia naturalnego zastosowanych w procesie produkcji schodów wewnętrznych. Natomiast technologia prato, czyli piaskowanie, stosowana jest w przypadku schodów zewnętrznych. W jej wyniku powierzchnia zostaje uszorstkowiona, dzięki czemu zapewnia wysoką antypoślizgowość.

Typy schodów – dla każdego coś innego

Schody z betonu szlachetnego mogą być elementem konstrukcyjnym lub dekoracyjnym każdego budynku. Ważne jest, by projekt oraz późniejsze wykonanie uwzględniały ich przeznaczenie oraz odpowiadały potrzebom użytkowników.

Schody kątowe proste, dzięki eleganckiej i ponadczasowej formie, znajdują zastosowanie w projektach o zróżnicowanym stylu. Połączenie płyty górnej i podstopnicy w jedną zespoloną całość to rozwiązanie, które umożliwi stworzenie nowych schodów, jak i renowację obecnych. Natomiast schody kątowe podcięte to rozwiązanie, które łączy w sobie stabilną i mocną konstrukcję o delikatnej formie. Efekt lekkości został uzyskany dzięki podcięciu okładzin na dole. Połączenie płyty górnej nastopnicy i podstopnicy w jeden zespolony element gwarantuje bezpieczeństwo użytkowania schodów i ułatwia montaż.

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych