Ściana jak malowana

Prosta i bardzo efektowna propozycja na wiosenną metamorfozę, czyli dekoracja ścienna. Wykonamy ją za pomocą farby lub masy dekoracyjnej. Błyskawicznie ożywi klasyczne wnętrze utrzymane w bieli, beżach i szarościach.

Autor: HouseMarket.pl 21 marca 2017 13:23

Najprościej jest przemalować ściany. Jednak zamiast kupować kilka puszek standardowej akrylowej farby, warto spróbować czegoś nowego i postawić na niebanalny efekt w odpowiednich proporcjach. Wśród propozycji dekoratorów dominują klasyczne białe ściany, ale jedna z nich gra główną rolę. Można na niej wykonać oryginalną dekorację ścienną, która w mgnieniu oka odmieni wygląd wnętrza.

Surowe, kamienne ściany

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Styl loftów wciąż cieszy się dużą popularnością, a wraz z nim na salonach króluje industrialna cegła i beton. Na rynku znajdziemy wiele innych materiałów, którymi można wykończyć ściany i inne elementy architektoniczne we wnętrzu np. kominek. Wielbiciele efektu surowego kamienia mogą postawić na gips, gres lub arkusze z forniru kamiennego.

− Strukturę kamienia osiągniemy również za pomocą technik tynkarskich. Masa produkowana na bazie wapna gaszonego, naturalnej glinki i sproszkowanych wypełniaczy pozwala uzyskać na ścianie efekt głęboko polerowanego kamienia o strukturze łupanej, tj. Stiuku wapiennego, nawiązujący do wnętrz antycznych. Do wyboru są również masy tynkarskie na bazie żywicy i kruszyw kwarcowych lub marmurowych. Otynkowane powierzchnie wyróżnia chropowata faktura, którą dodatkowo możemy wzbogacić np. płatkami miki srebrnej, złotej, brązowej lub bezbarwnej, uzyskując modny efekt metalicznego błysku na ścianie – mówi Bartłomiej Cholewa z Lakma SAT, producenta farb i mas dekoracyjnych Francesco Guardi Collezione.

Rosa na ścianie. Farby z efektami

Ścianę możemy odmienić również za pomocą farb. Farby strukturalne, jak i nowoczesne farby akrylowe o efektach dekoracyjnych mogą imitować różne materiały wykończeniowe np. wygląd i fakturę kamienia lub tkaniny. Jest z czego wybierać. Efekt mikrokropel rosy na ścianie uzyskamy za pomocą specjalnej farby, która posiada szklane wypełniacze i pigmenty metaliczne.

− Warto jeszcze pamiętać, że niemałe znaczenie ma sposób aplikacji. W zależności od efektu, jaki chcemy uzyskać, ścianę malujemy na ukos, na jodełkę lub nierównomiernie. Chcąc optycznie podwyższyć pomieszczenie malujemy w pionie, a jeśli chcemy poszerzyć – malujemy w poziomie – radzi Bartłomiej Cholewa.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych