Solidny design przycisku

Design nowoczesnych projektów łazienek zakłada spójność estetyczną i wysoką jakość wszystkich detali. Podążając za tą zasadą projektant przemysłowy Dirk Schumann stworzył dla firmy Schell nowe płyty przyciskowe do podtynkowych systemów wc, które cechują się bardzo minimalistycznym, lecz solidnym designem.

Autor: HouseMarket.pl 04 maja 2017 15:14

Trwałość inwestycji to jedno z ważniejszych kryteriów, które towarzyszą projektantom nowoczesnych, zrównoważonych obiektów. Wszystkie detale są dobierane z myślą o ich długoletnim użytkowaniu. Dotyczy to również armatur stosowanych w łazienkach, zwłaszcza jeśli są one użytkowane przez dużą ilość osób.

Dlatego muszą być nie tylko wyprodukowane z najwyższej jakości materiałów, lecz również odznaczać się uniwersalnym designem, który będzie harmonijnie współgrać z resztą wyposażenia. Twórca nowych płyt Board, Circum, Konkav, Tower i Field postawił na czystość formy, za którą kryją się udoskonalone funkcje sterowania. Nowa gama przycisków jest kompatybilna z wszystkimi systemami podtynkowymi o głębokości zabudowy 80 i 120 mm.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Klarowny język designu

Produkowane z wysokoudarowego tworzywa ABS płyty Board, Circum, Tower i Konkav reprezentują charakterystyczny dla produktów Schell kompaktowy wygląd, podkreślony dodatkowo niewielką grubością 6 mm. Ich unikatową zaletą jest staranne wyważenie estetyki, funkcjonalności, trwałości i komfortu obsługi. Wystarczy lekko nacisnąć przycisk, który uruchamia spłukiwanie i wraca do wyjściowej pozycji.

Każda z płyt została wyposażona w dwa przyciski – spłukiwania pełnego i oszczędnościowego, choć nie zawsze są one zróżnicowane pod względem rozmiaru. Zamiast tego zastosowano laserowo nanoszone symbole. Model Tower charakteryzuje się dość niespotykanym designem z dwoma podłużnymi, pionowymi przyciskami ułożonymi równolegle do siebie.

W płycie Konkav zastosowano wklęsłe, poziome przyciski, co znacznie ułatwia sterowanie. Z kolei Circum to ukłon w stronę geometrycznych trendów – w centrum prostokątnej płyty umieszczono okrągły element sterujący. Najbardziej wysublimowanym pod względem estetycznym modelem jest Board, w którym przyciski umieszczono na lekko wysuniętym do przodu, poziomym elemencie. Wszystkie płyty z tworzywa ABS są dostępne w kolorze biały, chrom i matowy chrom.

Zdalny, manualny, odporny

Za projektem panelu przyciskowego Field stoi innowacyjna filozofia zakładająca funkcjonalną wszechstronność i maksymalną odporność na uszkodzenia. Całometalowy produkt z odlewanego ciśnieniowo cynku jest dostępny w dwóch wersjach wykończenia – powlekanej chromem z efektem matu lub wysokiego połysku.

Elegancki efekt masywności podkreśla zwiększona grubość płyty i duże, wypukłe przyciski: do spłukiwania głównego (6 litrów) lub oszczędnościowego (3 litry). Dostępne są dwie wersje sterowania – na podczerwień z możliwością sterowania ręcznego lub manualna. Panel elektroniczny Field E wprowadza zupełnie nowy standard komfortu obsługi. Inteligentne rozwiązanie uruchamia się automatycznie po zniknięciu użytkownika z zasięgu czujnika, przy czym dopasowuje ilość spłukującej wody do czasu korzystania z toalety. W razie zaniku napięcia sieciowego spłuczkę można nadal uruchomić ręcznie.

Bezdotykowa obsługa i niezniszczalna budowa sprawiają, że rozwiązanie to jest idealne do toalet publicznych. Szczególnie, że zostało zaopatrzone w program antystagnacyjny przepłukujący instalację po 24 godzinach od ostatniego użycia. System jest zasilany na napięcie 220 V. W przypadku już istniejących instalacji podtynkowych można bardzo łatwo zastąpić tradycyjną płytę przyciskową Schell na sterownik Field E, stosując zestaw wymienny.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych