Sposób na szpetne grzejniki

Dla architektów i projektantów wnętrz najważniejszymi aspektami są: łatwość projektowania i estetyka wnętrza. Niestety często powraca problem szpetnych grzejników.

Autor: HouseMarket.pl 21 września 2016 12:15

Stare lub brzydkie kaloryfery to zmora mieszkań i domów. Firmy z całego świata próbowały stworzyć rozwiązanie, które pomogłoby temu zaradzić. Grzejniki ozdobne to wciąż produkty premium. Powstały więc różnego typu zabudowy na grzejniki, z różnych materiałów i w różnych formach. Projektanci, a także osoby urządzające dom starały się zasłaniać je meblami lub firankami. Niestety nie jest to dobre rozwiązanie.

 Wady zasłaniania grzejników

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Pamiętać trzeba o tym, że wszelkiego typu osłona w zdecydowanym stopniu ogranicza moc grzewczą takiego kaloryfera. Brak odpowiedniej mocy na urządzeniu grzewczym powoduje, że utrudnione jest uzyskanie pożądanej temperatury w pomieszczeniu.

Koniec problemów z aranżacją wnętrz

Uzyskanie czystego, ładnie urządzonego wnętrza bez szpecących urządzeń grzewczych jest podstawowym założeniem większości nowoczesnych projektów. Co zrobić gdy budujemy swój własny dom i z różnych powodów nie możemy lub nie chcemy zastosować „podłogówki”? Z pomocą przychodzi firma 3THERMO, polski producent grzejników podtynkowych. Oferowane przez nich grzejniki, umieszczone w ścianach bądź pod stropodachem ogrzewają dom i są niewidoczne. Można cieszyć się estetycznym wnętrzem i aranżować je bez żadnych przeszkód.

 Zdrowie jest najważniejsze

Poza walorami estetycznymi twórcy grzejników 3THERMO koncentrowali się na aspektach zdrowotnych, przeciwdziałaniu powstawania grzybów i naturalnej regulacji wilgoci w pomieszczeniu. Dom wyposażony w grzejniki podtynkowe nie wymaga dodatkowych urządzeń jak zwilżacz powietrza czy jonizator. To też najbardziej higieniczny grzejnik, gdyż nie zbiera kurzu, nie wymaga czyszczenia i wzmaga cyrkulacji alergenów.

 Uniwersalność, którą lubimy

Grzejniki podtynkowe przystosowane są do wszystkich rodzajów instalacji grzewczej. Można je montować używając w domu np. instalacji gazowej, pompy ciepła, a nawet kominka z płaszczem wodnym. W przyszłości producenci planują zasilać grzejniki bezpośrednio grzałkami o małej mocy, co zupełnie wyeliminuje rozwiązania hydrauliczne i konieczność budowania przewodów kominowych.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych