Stonowane wnętrze w męskiej kolorystycehousemarket.pl - 06 listopada 2020 14:03


Pozornie surowe wnętrze łagodzą miękkie formy kanap, a ciemną kolorystykę przełamują naturalne elementy drewna i cegły. Takie mieszkanie przygotowała dla inwestora pracownia Kreacja Przestrzeni.

Otulone czernią

Mieszkanie o powierzchni 58 mkw zlokalizowane w centrum miasta z pięknym widokiem na zabytkową zabudowę i park to projekt pracowni Kreacja Przestrzeni, która przygotowała wnętrze dla młodego inwestora. Założeniem było stworzenie mieszkania, które od wejścia otuli czernią, a całość pozostanie w stonowanej kolorystyce przełamanej drewnianą podłogą i cegłą rozbiórkową.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- W mieszkaniu została wykorzystana nowoczesna kolekcja płytek w stylu powracającego do łask -lastryko, natomiast wejście zostało zaakcentowane drobną mozaiką, metalowymi wieszakami i lampami, które miały podkreślać męski charakter wnętrza. Surowość łagodzą miękkie formy kanapy, obite tkaniną łóżko oraz tapicerowane elementy wykonane na zamówienie przez lokalną firmę. Przysłowiowym rugnięciem oka jest nastrojowa tapeta z księżycem za wezgłowiem łóżka - mówi Magdalena Proszewska, architekt z pracowni Kreacja Przestrzeni.

Oświetlenie strefowe

Oświetlenie w mieszkaniu zostało podzielone na strefy. Oprawy doświetlające od marki AQForm – model PET, zostały umieszczone na sufitach. Charakteryzuje je nienachalna, delikatna i nowoczesna forma, która nie konkuruje z dekoracyjnymi lampami wiszącymi, natomiast wykorzystany neon spełnia rolę oświetlenia budującego nastrój.

- Tym samym kluczem potraktowany był salon, sypialnia i łazienka; dodatkowo w łazience, aby doświetlić strefę prysznica, świetnie sprawdziła się minimalistyczna i szczelna oprawa AQForm – Only Round - mówi Magdalena Proszewska.

Proste i zdecydowane formy

W tym projekcie zdecydowanie rządzą proste formy, dlatego architekci zdecydowali się na „ukryte” drzwi, metalowe, geometryczne elementy połączone z matowymi frontami zabudowy, krzesła wykonane ze sklejki, czy nawiązujący do technicznych, przemysłowych mebli stół. Ze względu na rozmiar mieszkania i dążenie do maksymalnie funkcjonalnego wykorzystania przestrzeni, większość mebli do kuchni, łazienki, salonu czy sypialni, została zaprojektowana indywidualnie i wykonana przez stolarza.

Projekt: Mieszkanie „All in black”

Lokalizacja: Poznań

Design: Kreacja Przestrzeni

Photo: Hubert de Jakusz-Gostomski