Stylowa łazienka. Czerń i grafit we wnętrzu

Zaprojektowanie łazienki stanowi spore wyzwanie aranżacyjne. To pomieszczenie powinno stanowić połączenie funkcjonalności i spójności ze stylistyką mieszkania. Warto wprowadzić do niej również relaksującą aurę oraz niepowtarzalny design w postaci płytek, lustra czy grzejnika. Powiewem świeżości okazać się może postawienie na ciemne wnętrze łazienkowe.

Autor: housemarket.pl 04 lutego 2021 15:01

Klucz do łazienkowego sukcesu aranżacyjnego

Niezwykle awangardowe rozwiązanie, jakim z pewnością jest ciemna łazienka, zdecydowanej większości osób urządzających mieszkanie kojarzy się z dość ponurym klimatem i optycznym odjęciem kilku metrów projektowanej łazience. Tymczasem taka odwaga aranżacyjna może być nie tylko niezwykle efektowna, ale przede wszystkim przytulna. Nowoczesny pazur w postaci czarnego gresu pełniącego oprawę lustra czy też grafitowego stelaża pod umywalkę będzie kwintesencją elegancji i doskonałym tłem dla elementów armatury łazienkowej.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Doskonałym dowodem na to, że ciemna łazienka może być prawdziwym designerskim i świetnie prezentującym się pomieszczeniem, są projekty Justyny Nabielec z Bart-Box w Brzesku. Jej aranżacje odznaczają się nie tylko unikalnym designem, ale również atrakcyjną grą kolorów i faktur, która nadaje przestrzeni równowagi i harmonii kompozycyjnej.

Fascynującą inspiracją do stworzenia ciemnej łazienki jest projekt na czarnych płytach wielkoformatowych imitujących beton połączonych z tym samym materiałem w odcieniu jasnej szarości. Na tym kolorystycznym fundamencie powstało wnętrze, które nie przytłacza swoim ciężkim wykończeniem, a lekkości dodaje mu szklana kabina prysznicowa, solidny blat drewniany, a także biały, subtelny grzejnik Atakama marki Luxrad, który świetnie wpisuje się w koncepcję projektantki, stanowiąc jednocześnie idealne dopełnienie ciemnej łazienki.

Ciemna łazienka – jasne przełamanie

- Aranżacja ciemnej łazienki powinna opierać się o ciemną bazę kolorystyczną, która zostanie przełamana jasnymi materiałami i dodatkami - mówi Justyna Nabielec z Bart-Box w Brzesku.

O tyle, o ile wspomniany wcześniej model grzejnika Atakama marki Luxrad swoją głęboką czernią komponował się z ciemnymi ścianami łazienki, o tyle model Atria, wykorzystany w kolejnym projekcie odgrywa rolę opozycyjną, stanowiąc w pomieszczeniu swoisty kontrast dla betonowych szarości.

Do przełamania charakternego wystroju można wykorzystać również nieprzemijalny kontrast w postaci czerni i bieli, na przykład w formie zabudowy meblowej. Dobrym pomysłem będzie również wprowadzenie do łazienki elementów drewnianych, takich jak zabudowa wanny wykonana z gresu w kolorze dębu czy bambusowe rolety.

Ciemna łazienka wcale nie musi być przytłaczającym wnętrzem – może stanowić mistrzowski element aranżacyjnej układanki, który swoim kształtem perfekcyjnie wpisze się w stylistykę całego mieszkania. Przy jej aranżacji warto kierować się kolorystycznym złotym środkiem: ciemna podstawa kolorystyczna, jasne, podkreślające charakter wnętrza dodatki.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych