Stylowy pokój dziecka. Jak go urządzić?housemarket.pl - 06 lutego 2020 14:23


Pokój dziecka to miejsce, w którym maluch bawi się, dorasta i rozwija. Warto więc szczególnie zadbać o tę przestrzeń i sprawić, aby była przytulna i dostosowana do jego potrzeb, a nawet… zainteresowań. Inspiracje, które pomogą stworzyć funkcjonalny i stylowy kącik dla małego miłośnika zwierzaków i baśni.

Aranżacja pokoju dziecięcego to duże wyzwanie. Należy pamiętać, że to nie tylko przestrzeń, która ma cieszyć oczy dorosłych. To przede wszystkim miejsce, które powinno być przyjazne i odpowiednio dostosowane do jego najmłodszych mieszkańców. Wyjątkowe akcesoria i elementy dekoracyjne z bajkowym motywem, dostępne w polskich sklepach, pozwolą stworzyć stylowe pomieszczenie, w którym maluch z przyjemnością będzie spędzał czas o każdej porze dnia.

Czas na zabawę…

Odpowiednie akcesoria wystarczą, aby czas spędzony w domu upłynął na fantastycznej i niezapomnianej zabawie. Niejednego malca z pewnością zachwyci narożny namiot stanowiący doskonałą kryjówkę. Wnętrze pokoju rozweselą minimalistyczne mebelki i dekoracje z bajkowym motywem ulubionych zwierzaków. Biały stolik dziecięcy z krzesełkiem lub stołeczkiem dziecięcym formą nawiązujące do ulubionego misia lub liska, będą idealne dla malucha, który lubi rysować czy układać klocki.

Do kompletu warto dobrać, ozdobione tym samym wzorem, kosz tekstylny z uchwytami na zabawki, dywanik lub poduszkę dekoracyjną. Dywanik zwierzątko czy poduszka dekoracyjna z pomponami, sprawdzą się zarówno jako dekoracja, jak i kolejna zabawka.

Stylizowane na klasyczny mebel białe krzesełko bujane dla dzieci, które jest marzeniem niejednego malca, pozwoli przełamać nowoczesny klimat wnętrza. Kropką nad i dekoracji dziecięcego pokoju będą ozdoby na ścianę, naklejki ścienne lub półki w kształcie misia czy gór.

Źródło: Netto