Świąteczny stół w siedmiu odsłonach

Dwanaście potraw, dodatkowe miejsce przy stole, sianko i czerwony obrus – to tylko kilka zwyczajów związanych ze zbliżającymi się świętami. Czy jednak wszystkich świątecznych zasad trzeba rygorystycznie przestrzegać?

Autor: HouseMarket.pl 13 grudnia 2016 16:46

Przed tym, zanim zasiądziemy z bliskimi przy świątecznym stole, warto poznać siedem sposobów na udekorowanie świątecznego stołu.

Klasyczna tradycja

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Pierwsza propozycja stanowi idealne rozwiązanie dla miłośników tradycji. Jej głównym elementem jest bowiem duży, czerwony obrus w kratkę.

Co powinno się znaleźć na blacie przykrytym tradycyjną tkaniną? Aby wykończyć klasyczną dekorację, wystarczy rozłożyć pod każdym talerzem zielone podkładki z kolekcji tkanin Jupiter od Dekoria.pl. Swoją kolorystyką będą nawiązywać do stroików wykonanych z choinkowych gałązek i bożonarodzeniowego drzewka. Dobrze pamiętać też o delikatnych ozdobach na krzesła (można wykorzystać np. kokardy wykonane z tego samego materiału co obrus).

Klasyka w minimalistycznej wersji

Alternatywnym rozwiązaniem dla osób, które choć cenią klasyczne wystroje, chcą je nieco unowocześnić, jest wykorzystanie bieżników zamiast dużego obrusa. Ten sposób dekorowania stołu ukazuje piękno drewnianych lub szklanych blatów.

Bieżnik na stole będzie również doskonale wyznaczał miejsce do układania zastawy stołowej czy innych dodatków.

Wszyscy, którym wydaje się, że minimalistyczny bieżnik nie odda w pełni tradycyjnego ducha Bożego Narodzenia, mogą ustawić na blacie piękną biało-czerwoną zastawę stołową Spirit of Christmas, składającą się z filiżanek, cukiernicy, pojemnika na mleko, miseczki i talerzy.

Święta pełne miłości

Święta to czas, który kojarzy się przede wszystkim z domowym ciepłem i miłością. Dlatego najlepszym symbolem oddającym atmosferę Gwiazdki jest serce. Ten motyw świetnie sprawdzi się na bieżniku i roletach z użytych w jadalni bądź salonie. Świąteczne serca przypomną wszystkim gościom i domownikom o tym, co najważniejsze w trakcie wspólnych spotkań.

Jak układać bieżnik na blacie? Właściciele dużych stołów powinni rozłożyć tkaninę na środku, równolegle do dłuższego boku. Takie rozwiązanie uporządkuje przestrzeń na blacie i wyznaczy miejsce do układania dodatków, chociażby świec, oraz potraw, a także przestrzeń, w której znajdą się talerze dla każdego z gości.

Białe Święta

Kolejny sposób dekorowania stołu na pewno spodoba się tym, którzy uwielbiają jasną kolorystykę. Biały obrus udekorowany delikatnym wzorem świątecznych stroików kojarzy się ze śniegiem delikatnie przykrywającym blat. Stanowi on wymarzone tło dla wszystkich dodatków. Aby wprowadzić do swojej jadalni jeszcze więcej zimowych akcentów, warto ustawić na środku stołu kilka świec w niebieskich, szklanych świecznikach Ocean Blue.

Śnieżnym dodatkiem pasującym do jasnego wystroju świątecznego stołu są także białe sukienki na krzesła. Tkaniny delikatnie opadają na podłogę, dzięki czemu wyglądają niczym kurtyny ze śniegu. Ozdoby na krzesła są również bardzo praktyczne – dzięki nim obicia czy drewniane elementy siedzisk nie brudzą się i nie niszczą.  

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych