Sypialnia i salon. Trendy na 2022 rok

Synteza i delikatność - to słowa klucze do najnowszych trendów w aranżacji sypialni i salonów. Eksperci od wnętrz dzielą się swoimi prognozami na to, jak będziemy urządzać domowe przestrzenie w 2022 roku.

Autor: housemarket.pl 18 stycznia 2022 09:44

Początek nowego roku to doskonała okazja, by zastanowić się, jakie będą wnętrza powstające w najbliższych miesiącach. W końcu nowe trendy mówią wiele o naszych potrzebach i oczekiwaniach. Jakie one są, gdy patrzymy na 2022 rok?

- Miniony rok był w końcu czasem, gdy mogliśmy wrócić na targi. Oczywiście czołowe marki wnętrzarskie na bieżąco śledzą, co się dzieje na rynku i analizują oczekiwania klientów, jednak to spotkanie na targach zawsze jest wyjątkową okazją do weryfikacji swoich obserwacji. Przez ostatnie lata szukaliśmy pomysłów na nowe wnętrza, a czas pandemii tylko ten proces przyspieszył. Nic dziwnego — zrodziły się nowe potrzeby. W wielu wypadkach bardzo trwałe. Dom stał się jeszcze bardziej istotną przestrzenią: miejscem pracy i nauki, a w większym stopniu też relaksu i powrotu do zdrowia. W firmie Komandor od 30 lat obserwujemy i kształtujemy to, jak zmieniają się nasze wnętrza. Pracujemy na ponad 44 rynkach na całym świecie - to daje nam olbrzymią dawkę inspiracji i świadomość tego, jak ewoluują nasze gusta i potrzeby - podkreśla Katarzyna Drabik, ekspertka marki Komandor.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Na podstawie tych obserwacji eksperci marki Komandor wyłonili pięć głównych trendów, które będą nadawały charakter domowym przestrzeniom w najbliższych miesiącach. Choć są różnorodne, to mają też dwie wspólne cechy. Z jednej strony subtelność i czułość w łączeniu materiałów oraz surowców dostrzegalna jest nawet w najbardziej „drapieżnych” stylizacjach. Po drugie: wszystkie trendy są też bardzo syntetyczne. To odpowiedź na szerokie spektrum pomysłów na wnętrza, jakie pojawiły się w ostatnich latach. W domowej przestrzeni chcemy więcej ładu, jednorodności i wykorzystania możliwości, które odkrywaliśmy w ostatnim czasie. Trendy Natural Neutrality, Modern Classic, Soft Lofty, Dark Elegance oraz Chromatic Modernism właśnie to oferują.

Natural Neutrality

Lata dominacji w polskich wnętrzach stylu skandynawskiego, wzorów natury oraz lokalnej odmiany minimalizmu pokazały, jak trwale inspirujące były to zjawiska. One nie znikają, ale z każdym rokiem zyskują nowe oblicze. Nadal chętnie będziemy stawiać na proste formy, naturalny charakter materiałów i niezbyt intensywne barwy. Sięganie po takie rozwiązania pozwala nam uzupełnić już istniejące aranżacje wnętrz. W przypadku dużych rodzin, ale też zapracowanych i aktywnych osób, trend Natural Neutrality daje wytchnienie i spokój. Jakże potrzebne w tych czasach.

Modern Classic

Nowoczesna klasyka to nurt aranżacji wnętrz dla tych, którzy cenią elegancję, ale niekoniecznie odnajdują się w nowoczesnych, industrialnych stylizacjach. Białe elementy i drewniane powierzchnie uzupełniamy kamieniem i metalem. Pełnią one rolę sztukaterii. Modern Classic czerpie ze stylu skandynawskiego, ale wzbogaca go o subtelne detale i dekoracje. Niezwykle istotna jest geometria poszczególnych elementów - przestrzeń ma raczej regularne formy, bazujące na prostokątach, kwadratach czy okręgach. Matematyczną precyzję przełamują rzeźbione wstawki, dobrej jakości meble i tkaniny, artystyczne dodatki.

Soft Loft

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych