Sypialnia i salon. Trendy na 2022 rok

Czasami potrzebujemy, by nasza domowa przestrzeń miała swój własny, wyrazisty charakter. By była cichym bohaterem naszej codzienności - nawet jeśli nie gra pierwszoplanowej roli. Soft Loft to trend dla tych, którzy poszukują autentyczności i cenią to, co przyniosła współczesność. Beton, cegła i metal są tu kluczowe. W odróżnieniu od pierwotnego stylu loftowego zostają jednak ocieplone zielenią, tkaninami albo drewnem. Drewno zresztą pojawia się tu głównie w ciemnej, prawie wypalonej odmianie. Postindustrialna surowość wnętrza i jego przestronność zostaje przełamana miękkimi, obszernymi meblami tapicerowanymi. Z kolei meble na wymiar do zabudowy rozlokowane są punktowo - zamiast zakrywania całych ścian, zajmują wnęki i kąty. Często są to konstrukcje otwarte albo rozbite na moduły połączone ze sobą w kreatywny, praktyczny sposób.

Dark Elegance

Poszukiwacze wyrafinowanej elegancji oraz bardziej klimatycznych stylizacji pokochają ten trend. Dark Elegance to odpowiedź na dominacje jasnych, neutralnych przestrzeni. Jednorodne, ciemne powierzchnie zabudów (ewentualnie z lekkimi elementami dekoracyjnymi w postaci faktur bądź żyłek na kamieniu) zestawiamy z okazałymi, rozległymi meblami tapicerowanymi w mocnych, żywych kolorach i z dobrej jakości dywanami. Ważnym aspektem jest szkło na blacie stołu, frontach gablot i w lampach oraz stal - element mebli bądź dekoracji. Wnętrza z trendu Dark Elegance cechuje nie tylko przyciemniona paleta barw. Tutaj każdy element jest na swoim miejscu, a cała przestrzeń to solidna i pewna swojej mocy aranżacja.

Chromatic Modernism

Modernizm mimo upływu lat nadal wraca do naszych wnętrz. Nawet jeśli stał się już lekkim vintage, to działa znakomicie. W ostatnich latach odbyliśmy podróż przez dekady. Po modzie na retro i na powojenny design, odkryliśmy piękno wzornictwa z międzywojnia. Jak te wszystkie inspiracje (zwykle barwne, subtelnie dekoracyjne, elegancko zmatowiałe) połączyć? Odpowiedzią jest trend Chromatic Modernism. Wnętrza w tym stylu odważnie korzystają z kolorów i barw o bardzo zróżnicowanej palecie. Dobrze zbilansowane kompozycje pastelowych kolorów połączonych z drewnem, tworzą naprawdę ekscytujące aranżacje. Dodajemy do tego wiele pomysłowych patentów, jeśli idzie o zabudowę meblową - z charakterystycznym dla modernizmu uporządkowaniem i pragmatycznością.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych