Szkło dekoracyjne vintage wraca do łask

Kiedyś gościło w wielu polskich domach. Dziś wraca w nowym charakterze. Pochodzące z lat 60. i 70. polskie szkło jest coraz bardziej poszukiwane przez kolekcjonerów i wielbicieli wzornictwa.

Autor: HouseMarket.pl 26 stycznia 2017 15:55

Wyselekcjonowane modele pojawiły się w showroomie Mood w towarzystwie współczesnych mebli i dodatków najlepszych światowych marek.

Dobrze urządzone wnętrze to takie, które oddaje indywidualność mieszkańców, a przez to staje się unikalne. Oryginalny rys potrafią mu nadać niebanalne akcesoria, wykonane ręcznie i dostępne w niewielkiej liczbie egzemplarzy. Należy do nich pochodzące z lat 60. i 70. polskie szkło, którego wybrane modele znajdziemy w showroomie Mood.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Większość modeli jest autorstwa Zbigniewa Horbowego, który w opiniach wielu uznawany jest za jednego z pierwszych w Polsce designerów z prawdziwego zdarzenia. Jego charakterystyczne projekty w czasach ich powstania były powszechnie znane i poszukiwane.

Dziś są przykładem designu najwyższej próby. Wyróżnia je rozpoznawalna na pierwszy rzut oka prosta i zdecydowana forma oraz oszczędna kolorystyka. Projektant nie stronił też od eksperymentów, które dawały świeże estetycznie rezultaty. Dzięki użyciu proszku do prania IXI uzyskał zatopione w szkle pęcherzyki powietrza. W ten sposób powstała słynna linia szkła Antico.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych