Tak urządzono nowoczesny dom z basenem

Położony na spokojnych obrzeżach dużego miasta. Ciszę za oknami przerywają jedynie ptasie trele. We wnętrzach słychać za to gwar i śmiechy trójki dzieci. Komfortowy, przytulny dom, którego wnętrza nigdy się nie zestarzeją zaprojektowała architektka Katarzyna Kraszewska
z pracowni Katarzyna Kraszewska Architektura Wnętrz.

Autor: housemarket.pl 10 marca 2021 14:21

Wnętrza zaprojektowane przez architektkę wnętrz Katarzynę Kraszewską emanują szykiem
i przytulnością. Wykończone są z niespotykaną wprost uważnością, z wykorzystaniem najwyższej jakości materiałów: naturalnego kamienia, drewna, metalu i szkła. Niepowtarzalny styl architektki to elegancja i uniwersalny projekt, który z biegiem lat nie straci na atrakcyjności, nawet gdy zmienią się trendy i wnętrzarska moda. O tym wszystkim wiedzieli inwestorzy, który poprosili Katarzynę Kraszewską o stworzenie projektu ich nowego domu położonego na przedmieściach dużego miasta.

Architektka rozpoczęła pracę nad projektem domu tuż przed wylaniem fundamentów budynku.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

-  To był dobry moment – przyznaje Katarzyna Kraszewska. - Dzięki temu miałam wpływ na wielkość
i lokalizację okien, które determinują aranżację pokoi oraz na wygląd elewacji – dodaje.

Życzenia przyszłych właścicieli, co do funkcjonalności i aranżacji wnętrz były jasne. Aktywna, lubiąca sport rodzina z trójką dzieci lubi wspólnie spędzać czas. Dlatego też projekt ich domu zakładał powstanie basenu oraz siłowni. Same wnętrza miały być nowoczesne, lecz nie minimalistyczne oraz przytulne, sprzyjające relaksowi.

Budynek jest dwukondygnacyjny. Parter to strefa przeznaczona dla wszystkich mieszkańców. Obok kuchni, jadalni i salonu znajdują się tu pomieszczenia, w których rodzice z dziećmi mogą wspólnie spędzać czas: pokój telewizyjny, czyli domowe kino, basen, sauna oraz siłownia.

Dom robi wrażenie już od samego progu. Przede wszystkim dzięki nie tylko praktycznemu, lecz także wyjątkowo spektakularnemu pomysłowi przeszklonego sufitu.

– Powstało ono nad częścią salonu, by doświetlić strefę dzienną naturalnym światłem padającym z dużego okna zlokalizowanego na pierwszym piętrze oraz by optycznie powiększyć przestrzeń komunikacyjną w holu – opowiada o tym rozwiązaniu Katarzyna Kraszewska.

Wchodząc do domu widzimy przestronny, jasny hol i część salonu. Oś komunikacyjną zamyka gabinet. Schody prowadzące na piętro nie zdołały zdominować przestrzeni, wszystko dzięki ich ażurowej drewnianej konstrukcji i szklanej tafli, która zastępuje barierkę. Z holu wchodzimy do zalanego naturalnym światłem przytulnego pokoju dziennego połączonego z aneksem jadalnym oraz kuchnią.

Salon utrzymany jest w ponadczasowych, kojących beżach i spokojnej szarości. Dominującym materiałem wykończeniowym jest tu drewno dębowe w naturalnym wybarwieniu. To szerokie deski podłogowe oraz częściowo ażurowa zabudowa ściany wpływają na ciepły klimat we wnętrzu. Ściany salonu pokryte zostały luksusowymi lśniącymi tapetami marki Arte w odcieniu taupe. Jasnoszary rozłożysty, wygodny narożnik polskiej marki Com 40 zachęca do wspólnego, rodzinnego spędzania czasu przed kominkiem i telewizorem.

W głębi salonu widzimy jadalnię oraz zabudowę kuchenną. Duży dębowy stół ze stalową podstawą projektu architektki Katarzyny Kraszewskiej znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie kuchni, którą w razie potrzeby można ukryć za suwanymi drzwiami. Strefę jadalni akcentują dwie klasyczne lampy wiszące nad blatem. To modele firmy Santa & Cole. Dają bardzo przyjemne, rozproszone światło. Tapicerowane tkaniną w stonowanej szarości krzesła, gwarantują bezwarunkową wygodę, tak jak i reszta wyposażenia domu. W kuchni zdecydowano się na lakierowane białe fronty kuchenne oraz kamień: na ścianach, blatach i wyspie - jasny marmur i brązowy granit. Zwraca także uwagę zabudowa okapu wykonana z naturalnego kamienia.

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych