Termomodernizacja. Ciepły dom na zimę

Ważne jest, aby w domu panował zdrowy mikroklimat, który będzie pozytywnie oddziaływał na samopoczucie i zdrowie jego mieszkańców. Co zrobić, aby domowe środowisko było przyjazne? Eksperci przekonują, że kluczową rolę spełni izolacja ścian zewnętrznych tworząca termiczną ochronę budynku, a przy tym znacząco ograniczająca zużycie energii wykorzystywanej do jego ogrzewania.

Autor: housemarket.pl 13 listopada 2020 16:47

Dom może stać się przyjemną oazą i naturalnym bastionem nie tylko na czas światowej pandemii. Eksperci oraz autorytety medyczne twierdzą, że długie miesiące spędzone w domu wymagają optymalnego komfortu cieplnego, który ma wpływ na samopoczucie domowników.

Zdrowy mikroklimat domu jest uzależniony przede wszystkim od odpowiedniej temperatury panującej w jego wnętrzu, wilgotności utrzymującej się na właściwym poziomie, jak i jakości powietrza. Gorące kaloryfery w źle izolowanych budynkach powodują, że powietrze staje się niebezpiecznie suche, co wraz z unoszącym się kurzem może prowadzić do chorób dróg oddechowych, alergii itp. Pamiętajmy jednak, że zbyt duża wilgotność, spowodowana niską temperaturą, także jest niezdrowa.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Najważniejsze jest zachowanie odpowiedniego balansu wilgotności i temperatury, który zapewnia optymalna termoizolacja ścian oraz wydajna wentylacja.

- W naszym klimacie w okresie jesienno-zimowym spędzamy większość czasu, i to bez względu na światową pandemię koronawirusa, w domu. Dlatego zapewnienie optymalnych warunków właściwego mikroklimatu jest wskazane i coraz częściej rekomendowane przez autorytety medyczne. Tylko dobrze ocieplony dom ogranicza zużycie energii, jednocześnie zapewniając jego mieszkańcom wysoki komfort cieplny. Zimą jest ciepło, a latem przyjemnie chłodno i to bez ponoszenia wysokich kosztów za ogrzewanie czy klimatyzacje - mówi Krzysztof Krzemień, dyrektor techniczny Termo Organiki.

Zagwarantowane bezpieczeństwo

Branża budowlana, mimo trudności związanych z pandemią, funkcjonuje, a sezon budowlany wciąż trwa. Obecnie kończą się ostatnie prace na powietrzu, m.in. związane z termomodernizacją. Jeśli nadal stoisz przed wyborem materiałów izolacyjnych do ocieplenia domu pamiętaj, że to one w głównej mierze decydują o jakości termomodernizacji. Profesjonalne ocieplenie ścian gwarantuje utrzymanie optymalnej temperatury i jest również najbardziej opłacalną inwestycją budowlaną. Straty energii cieplnej budynków w około 1/3 spowodowane są przenikaniem ciepła przez niezabezpieczone termicznie ściany, a więc zimą ciepło ucieka na zewnątrz, a latem przenika do pomieszczeń.

Profesjonalnie wykonana termoizolacja dobrej jakości izolatorem spełnia bardzo ważną rolę przez długie lata użytkowania domu. Zapewnia optymalną izolację termiczną, która gwarantuje komfort cieplny domu wpływający pozytywnie na samopoczucie jego mieszkańców. Dodatkową korzyścią termoizolacji ścian zewnętrznych jest zmniejszenie kosztów ogrzewania. Standardowe opłaty za ogrzanie nieocieplonego domu stanowią około 70 procent pełnych kosztów jego eksploatacji.

Pamiętajmy, że jeśli budynek jest nieocieplony, bądź ocieplony nieodpowiednio niesprawdzonym izolatorem, wówczas notuje się dość duże straty ciepła. W przypadku ścian zewnętrznych najlepszym i sprawdzonym sposobem ograniczenia strat jest zastosowanie kompletnego systemu ociepleń, który pochodzi od jednego producenta. Kompletny system ociepleń to również gwarancja kompatybilności poszczególnych jego składników, co przekłada się na bezpieczeństwo użytkowania oraz trwałość i estetykę elewacji. 

 

 

 


.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych