Trend alert. Elewacja 3D. Jakie efekty może dać?

Najpierw na meblach pojawiły się powierzchnie ryflowane, później wnętrza mieszkań i biur opanowały lamele. A teraz modny wzór pionowych żłobień zdobywa zewnętrzne części budynków. Wszystko za sprawą elewacji 3D ze struganych desek modrzewiowych i świerkowych. Łącząc dostępne modele, za każdym razem można osiągnąć inny efekt.

Autor: housemarket.pl 27 maja 2022 10:25

  • Materiały elewacyjne w ostatnich latach przeszły dużą modyfikację.
  • W materiałach elewacyjnych szukamy głębi - od wyrazistego rysunku żył kamienia, słojów drewna czy splotów tkaniny aż po wyczuwalne w dotyku głębokie faktury.
  • Bogactwo wzorów przełamuje bliskie wielu z nas formy minimalistyczne i ociepla estetykę loftową, wzbogaca kreacje w stylu skandynawskim, a klasycznym daje nowoczesny twist.

Firma DLH wprowadziła do oferty linię desek elewacyjnych R3D marki Mocopinus. Mowa tu o szlachetnym, przyjaznym i po prostu pięknym materiale - drewnie. System bazuje bowiem na trzech modelach modrzewiowych i świerkowych desek o zróżnicowanych wymiarach oraz wzorach strugania. Można je z sobą swobodnie łączyć, tak by za każdym razem stworzyć nową kompozycję o dowolnym stylu, od wyraziście zrytmizowanej po naturalną. Taka elewacja będzie jedyna i niepowtarzalna, a zarazem starannie dopasowana do charakteru budynku oraz gustu inwestorów. W ten sposób dom (lub dowolny inny obiekt) zyska efekt trójwymiarowości. Pojektant elewacji sam decyduje o tym, ile elementów danego typu użyje i w jakiej kolejności czy liczbie powtórzeń. Oczywiście możliwe jest także zastosowanie tylko jednego lub dwóch wzorów desek, wybranych spośród trzech dostępnych w systemie R3D.

Specjalny sposób wyprofilowania desek z kolekcji R3D umożliwia montaż ukryty (wkręty pozostają wówczas niewidoczne), jednocześnie gwarantując skuteczną ochronę przed deszczem oraz negatywnym wpływem pozostałych warunków atmosferycznych.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Deski są oferowane w długościach 3,0 m, 4,0 m, 5,1 m (modrzew) oraz 4,2 m (świerk skandynawski), a na zamówienie mogą zostać dopasowane do potrzeb konkretnego inwestora.

Modele z modrzewia syberyjskiego standardowo sprzedawane są w wersji surowej, do samodzielnego olejowania lub do pozostawienia w postaci naturalnej, aby z biegiem czasu pokrywały się patyną.

Opcjonalnie dostępne jest fabryczne pokrycie lazurą poszarzającą, zapobiegającą nierównomiernemu patynowieniu drewna w zależności np. od stron świata. Deski ze świerka skandynawskiego z kolei dostarczane są z fabryczną impregnacją ciśnieniową na kolor brązowy, opcjonalnie bez impregnacji albo z fabryczną impregnacją do stanu NRO (b-s2, d0). Istnieje również możliwość fabrycznego poddania desek R3D procesowi opalania według tradycyjnej japońskiej metody Shou Sugi Ban (Yakisugi).

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych