Trendy aranżacji wnętrz w 2017 roku

Styl kolonialny w nowoczesnej odsłonie, minimalizm spod znaku smart, a może klasycznie przytulne aranżacje? Jakie będą wnętrza w nowym roku?

Autor: HouseMarket.pl 15 grudnia 2016 11:08

Zew wolności, ucieczka od zgiełku codzienności w poszukiwaniu własnego miejsca na świecie, żeby znaleźć się blisko natury. Rozwiązaniem może być wybudowanie domu w lesie lub przeniesienie nieskrępowanego ducha przyrody w cztery ściany za pomocą naturalnych dodatków i lekkich aranżacji. Dzięki temu w mieszkaniu ma szansę rozkwitnąć w całej okazałości indywidualizm właściciela oraz tęsknota za wolnością i przestrzenią.

Również kolory – przywodzące na myśl egzotyczne zakątki i nieodkryte lądy – odważnie wchodzą do salonów i sypialni. Intensywne, ciepłe barwy ziemi, a także organiczne materiały – drewno, glina, rattan, miedź lub marmur – to dominujące elementy w przyszłym sezonie. Hitem będzie także miedź i mosiądz, które jednak nie wypierają modnych barwionych metali w srebrze czy złocie.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Swoboda w kreowaniu wnętrz nie polega na zachłannym czerpaniu ze wszystkich inspiracji jednocześnie, a na obserwacji i poszukiwaniu własnych rozwiązań. Pojedyncze dodatki takie jak designerski kinkiet Effren lub ręcznie wykonane krzesło Teak Wood stanowią wyraziste egzotyczne elementy, wprowadzające nowoczesny akcent do każdego wnętrza.

Kraina łagodności – w poszukiwaniu harmonii i relaksu we wnętrzach

Miękkie tkaniny i formy, podłużne kształty, ciepłe i delikatne kolory, tworzące pogodną atmosferę, będą obecne w domach, które coraz częściej służą zarówno jako miejsca do wypoczynku, jak również i do pracy.

Nic tak nie relaksuje jak wizja wakacji – może ona zagościć we wnętrzu pod postacią błękitnej niczym letnie niebo zasłony lub kilku miękkich poduszek z tkanin z kolekcji Aquarelle.

Florystyczne motywy nie znikają całkowicie, ale nabierają więcej delikatności i nie przytłaczają swoją obecnością, subtelnie sygnalizując świeżość oraz wtapiając się we wnętrza. Jasny dywan Modern Flowers Cream ozdobiony kwiatami odbija się od białych oraz jasnoszarych pokrowców na sofy czy fotele, podobnie jak poduszki. W tworzeniu przytulnej atmosfery w 2017 roku mniej i delikatniej znaczy – lepiej.

Półokrągłe, harmonijne kształty nawiązujące do znaku równowagi yin i yang wprowadzają do wnętrza akcesoria w postaci wazonó2)w lub szklanych lampionów Kaysa.

Smart living to nie tylko korzystanie z nowoczesnych technologii na co dzień, ale także koncepcja wystroju wnętrz. Pomieszczenia są zaprojektowane w sposób oszczędny, a zarazem przepełnione funkcjonalnymi rozwiązaniami. Minimalistyczne aranżacje stają się również odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na nowe sposoby urządzenia niewielkich przestrzeni mieszkalnych. Wybór prostych rozwiązań nie oznacza jednak konieczności chodzenia na kompromis i rezygnacji z komfortu oraz stylu na rzecz funkcjonalności.

Jasne, neutralne kolory optycznie powiększają nieduże wnętrza, a jednobarwne aranżacje mogą być przełamane dodatkami z połyskliwymi wykończeniem jak stoliki Shiro, które są przykładem cieszących się rosnącym zainteresowaniem mebli modułowych. Takie stoliki sprawdzają się w różnych wnętrzach i z powodzeniem posłużą jako stolik kawowy lub szafka nocna.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych