
Jeśli jednak szukamy rozwiązania, które będzie mocniej kontrastowało z jasną elewacją lub doda głębi chłodnym, nieco surowym wnętrzom w klimacie loftowym, warto zwrócić wzrok w kierunku nieprzemijającego hitu – czerni. Wszak, jak mawiała Coco Chanel: „Moda przemija, styl pozostaje”.
Świat mody lubi zestawienia kolorystyczne. Kontrasty, odcienie wzajemnie się dopełniające albo przenikające – to zabiegi stylistyczne pozwalające na uzyskanie nowych, ciekawych efektów wizualnych.
Okna też nie muszą być monochromatyczne. Technika, jaką jest bikolor, pozwala na zamontowanie profili dwukolorowych, co daje szansę na zupełnie różne aranżacje domu w środku i na zewnątrz.
- Bikolor jest na topie, bo ta technika wspiera twórcze potrzeby – opowiada Dawid Mickiewicz, ekspert OknoPlus. -Stolarka dwukolorowa, czyli różnie wybarwione profile, zewnętrzny i wewnętrzny, daje zielone światło kreatywnym eksperymentom. Jeśli ktoś głowi się nad wyborem pomiędzy dwoma ulubionymi wariantami kolorystycznymi, albo po prostu chce różnorodności w stylistyce, a nie ograniczeń, bikolor to trend dla niego – podsumowuje.
Trendy inspirowane naturą - czy to w postaci wykorzystywanych w projektach barw ziemi, czy faktur nawiązujących do świata przyrody – nie przeszły do lamusa i raczej szybko tam nie trafią. Na wybiegach sezonowo odżywają fascynacje printami zwierzęcymi lub roślinnymi, co błyskawicznie przenosi się na grunt wnętrzarski.
Co łączy z tym nurtem okna? To okleina drewnopodobna, która zdobi profile okienne. Ich powierzchnia oddaje usłojenie i kolory drewna, i do złudzenia przypomina ten materiał. Można wybierać pośród faktur i odcieni – kolekcja okien Morlite OknoPlus oferuje np. 7 kolorów inspirowanych drewnem.
Okleina drewnopodobna wizualnie ociepla wnętrza, stąd jej powodzenie wśród fanów wnętrzarskiej klasyki. Ale to nie oznacza, że profile inspirowane drewnem są przypisane wyłącznie do tego stylu.