Trendy wnętrzarskie w sypialni na 2021. Jak modnie ją urządzić?housemarket.pl - 11 stycznia 2021 13:21


Nadszedł długo oczekiwany nowy rok. To czas noworocznych postanowień, osobistych przemyśleń, ale i trendów w różnych dziedzinach. Nie inaczej jest z trendami wnętrzarskimi: projektanci, architekci, trendsetterzy i osoby pracujące przy dekoracji wnętrz już mają dla nas inspiracje na 2021 rok. Na co zwrócić uwagę przy tegorocznej aranżacji naszej sypialni?

W poprzednim roku wiele osób zmieniło swój dotychczasowy tryb życia, przeobrażając również swój dom w przestrzeń do pracy, aktywności fizycznej i dłuższego odpoczynku. Te zmiany doprowadziły do przearanżowania mieszkania lub domu nie tylko w wygodne, ale również wielofunkcyjne miejsce. Poszczególne pomieszczenia przestały pełnić tylko jedną rolę i w ten sposób nawet nasze sypialnie nie służą już jedynie do odpoczynku, ale często pełnią również rolę domowego biura. Zmiana dotychczasowego trybu życia przyczyniła się do tego, że chcemy w swoim wnętrzu czuć się nie tylko wygodnie, ale również bezpiecznie, aby było ono dla nas ucieczką od współczesnego świata. Takie są też założenia noworocznych trendów wnętrzarskich. Tegoroczne wnętrza mają tworzyć azyl, inspirowany otaczającą nas naturą.

Sypialnia w duchu eko

Popularne od kilku lat życie w zgodzie z naturą oraz działania mające za zadanie chronić i dbać o nasze środowisko prowadzą do stosowania rozwiązań w stylu eko, również podczas urządzania wnętrz. Rośnie niechęć do plastiku i produktów niskiej jakości. Ich miejsce zastępują często wyroby od rzemieślników, dzięki czemu stajemy się posiadaczami unikatowych produktów, a zarazem wspieramy lokalnych producentów. Wybierając więc dodatki do sypialni postawmy na te, które wykonano z naturalnych materiałów takich jak drewno, bambus, len czy bawełna. Mogą to być miłe w dodatku poduszki i pledy na łóżko, miękkie dywany czy wiklinowe kosze. Nie zapominajmy również o roślinach, których nie może zabraknąć w takim wnętrzu. Inspirujmy się wszystkim tym, co nas otacza w przyrodzie. Czerpanie kolorów i materiałów z bliskiej natury tworzy przytulne i harmonijne wnętrze, dając uczucie bezpieczeństwa.

Kolorowy akcent

Tegoroczne trendy wnętrzarskie wprowadzą do naszych wnętrz kolorowe akcenty, a razem z nimi pozytywną energię. Przełamanie panującej monochromii doda wnętrzu indywidualnego charakteru.  Takie też trendy wyznaczył Pantone Color Institiute, wybierając wyjątkowo aż dwie barwy jako kolory roku 2021 roku: słoneczny żółty i betonowy szary. Pozornie przeciwstawne, wyjątkowo dobrze komponują się w duecie. Kolory te mają symbolizować siłę oraz nadzieję.

- Nowy rok to doskonała okazja do zmian. Zgodnie z najnowszymi trendami meblarskimi, w naszych wnętrzach pojawi się wiele miękkich mebli, dodających wnętrzu przytulnego klimatu. Dlatego urządzając sypialnie warto postawić na łóżko tapicerowane, którego wygląd podkreśli modna tkanina. Im większy wybór dostępnych materiałów obiciowych, tym lepiej możemy zaakcentować charakter wnętrza i dopasować do pozostałych elementów aranżacji. W ostatnim czasie bardzo modne stały się miękkie tkaniny welurowe – szczególnie dużym zainteresowaniem cieszą się te w matowych odcieniach. Przy tak szerokim wyborze możemy bawić się kolorem. Pozwoli to stworzyć wyjątkowe wnętrze, a inspiracji na urządzenie sypialni w różnych stylach wnętrzarskich nie brakuje - podpowiada Agnieszka Rechmal, ekspert marki Comforteo.

Tegoroczne trendy we wnętrzach mają na celu stworzenie prawdziwego azylu. Zgodnie z tym założeniem sypialnia powinna być miejscem, gdzie wypoczniemy i nabierzemy sił do czekających na nas nowych, ekscytujących wyzwań, które przyniesie nam ten nowy rok. Aby być gotowym na ich nadejście urządźmy swoją sypialnię inspirując się otaczającą nas naturą, ale nie bójmy się wprowadzić do wnętrza również koloru – to on doda nam pozytywnej energii.