Udekoruj pokój kominkiemPublikator - dobrzemieszkaj.pl - 08 kwietnia 2016 10:06


Kominek w salonie to nie tylko źródło ciepła. To również – a może wręcz przede wszystkim – istotny element dekoracyjny.


Kominek może idealnie podkreślić aranżację nowoczesnego salonu. Odpowiednio zlokalizowany będzie aranżacyjną kropką nad "i", uzupełniając wystrój całego wnętrza. Pozwolić mogą sobie na niego zarówno właściciele domów, jak i mieszkań w blokach – na rynku jest bowiem ogromny wybór biokominków, których nie trzeba podłączać do komina.

Producenci oferują kominki designerskie, o nietuzinkowym wzornictwie, które mogłyby śmiało pretendować do miana dzieł sztuki. Imponująco w salonie prezentują się np. kominki wiszące, które mogą przyjąć centralne miejsce w pomieszczeniu.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Efektowne są również kominki na przestał, których palenisko przeszklone jest z dwóch przeciwległych stron. Zamontowane w ściankach działowych pozwalają podziwiać żarzący się w kominku ogień z poziomu dwóch pomieszczeń. Kominki narożne z kolei będą pięknym elementem łączącym dwa graniczące ze sobą pomieszczenia.

Dużą dowolność aranżacyjną oferują biokominki, które możemy ustawić nawet w centrum salonu na podłodze lub powiesić choćby na ścianie. Ich wzornictwo jest przy tym delikatne i bardzo na czasie.

Więcej na ten temat tutaj.