Wnętrzarskie trendy z Mediolanu okiem ekspertów

Bardziej powszechne są za to meble bez korpusów - konstruowane na systemach rur, stelaży czy kolumn. To także naturalne rozwinięcie stylu industrialnego. Dzięki nim nasze pomieszczenia stają się lżejsze, bardziej przestronne. Aluminiowe systemy do zabudowy o nowoczesnym designie i wszechstronnym zastosowaniu, dają dużą swobodę w aranżacji wnętrz.

Podstawę systemów stanowią aluminiowe profile nośne, do których mocowane są półki i inne elementy konstrukcyjne. Regały, nowoczesne meblościanki czy nawet całe garderoby budowane w ten sposób wyglądają niezwykle atrakcyjnie. Marka Komandor już parę lat temu wprowadziła system Orto, który umożliwia podobne aranżacje - Supersalone w Mediolanie pokazało, że ten kierunek jest jak najbardziej słuszny.

Wnętrza po swojemu

Tegoroczne wystawy w Mediolanie udowodniły, że mimo pandemii świat designu nie śpi. Powstają wciąż nowe i ciekawe produkty i rozwiązania. Dla ekspertów odwiedzających targi była to okazja podpatrzenia wielu ciekawych zjawisk, które dopiero się zarysowują. Nie wiadomo, czy przemienią się w wyraźne trendy – ale warto je obserwować. Na pewno rośnie popularność patchworkowych frontów mebli czy znaczenie ażurowych konstrukcji. Coraz odważniej zestawiamy ze sobą różne, dotąd obce materiały. Szukamy też nowych surowców – z recyklingu, trwalszych, mniej szkodliwych dla środowiska.

- Dla nas takie wydarzenia to także okazja do spojrzenia wewnątrz produktów, podpatrzenia technologicznych możliwości, jakie daje dziś rynek. Dostrzegamy, że rodzą się nowe zjawiska. Chętnie korzystamy z cyfrowych rozwiązań - całe targi supersalone były tak naprawdę hybrydą świata wirtualnego i realnego. To zdało egzamin! Nowe technologie pozwalają klientom precyzyjnie definiować swoje potrzeby i personalizować zamawiane produkty. Dziś jest to na wagę złota - przekonaliśmy się sami o tym, wprowadzając aplikację Designer Komandor.

Okazało się, że nasi klienci chcą mieć jak największy wpływ na to, jak ich meble będą wyglądać. Rozwiązania na wymiar, personalizowane i tworzone przez lokalnych wytwórców to z pewnością przyszłość każdego segmentu rynku wyposażenia wnętrz.

- Myślę, że jedyny trend, jaki naprawdę zdominuje projektowanie wnętrz, to ten pod hasłem „mój styl” - ocenia Katarzyna Drabik.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych