Wnętrze w skandynawskim stylu - nie tylko bielPropertyDesign.pl - 15 stycznia 2016 16:56


Obecnie na rynku dominują trzy trendy. Z jednej strony skandynawskie wzornictwo, które często sprowadza się do jasnych, wręcz białych wnętrz z odrobiną czerni i jasnego drewna. Wnętrza skandynawskie mają wiele odsłon, kolorów, materiałów, których niestety jeszcze nie odkryliśmy w Polsce... Jakich? Zdradza Katarzyna Jaros-Puzio, dekorator wnętrz w IKEA.

Skandynawski styl stawia przede wszystkim na rozwiązania funkcjonalne, jest idealnym stylem dla rodzin z dziećmi ponieważ stosuje się tutaj naturalne materiały, przyjazne kolory, wielofunkcyjne rozwiązania - mówi Katarzyna Jaros-Puzio, dekorator wnętrz w IKEA. - Z drugiej strony mamy do czynienia z nowoczesnymi, minimalistycznymi wnętrzami z błyszczącymi powierzchniami o stonowanych barwach. Wciąż dominują tutaj brązy, beże i szarości.

Jak przyznaje Katarzyna Jaros-Puzio, na szczęście pojawiają się również odcienie brudnego różu, zieleni, błękitów, turkusu, które w zestawieniach z drewnem takim jak orzech czy dąb dodają wnętrzom klasycznej elegancji i świeżości.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Kolejnym trendem wciąż cieszącym się popularnością jest łączenie elementów industrialnych z nowoczesnymi. Nie każdy ma do dyspozycji wysokie wnętrze pofabryczne ale często kilka elementów sprawia, że możemy cieszyć się z „industrialnego” charakteru wnętrza - mówi dekorator wnętrz IKEA. - Dominują tutaj lakierowane lampy, witryny, zegary ale możemy spotkać tkaniny z lnu czy bawełny, które nie będą idealnie wyprasowane, mogą mieć niewykończone brzegi i być powieszone w oknie raczej jako ozdoba niż tradycyjna zasłona - dodaje.

Więcej na PropertyDesign.pl