Wygoda i styl w łazience

W nowoczesnych łazienkach najczęściej montowane są miski toaletowe podwieszane na stelażach podtynkowych. Mają one bowiem wiele zalet, zarówno użytkowych, jak i estetycznych. Poznaj niektóre z nich.

Autor: HouseMarket.pl 11 sierpnia 2016 13:10

Do niewątpliwych plusów rozwiązań ze stelażem podtynkowym możemy zaliczyć bezproblemowe sprzątanie. Wisząca miska nie styka się z podłogą, dzięki czemu przestrzeń pod nią jest łatwo dostępna. Natomiast większość elementów, np. zagięcie kolanka odpływowego czy zbiornik spłuczki, które w przypadku tradycyjnych kompaktów sprawiają najwięcej kłopotów przy czyszczeniu, jest ukryta.

Dodatkowo, decydując się na miskę do stelaża, mamy do wyboru różne modele, różniące się m.in. kształtem, wymiarami oraz funkcjonalnością. Przy zakupie warto zwrócić uwagę na zastosowane innowacje. Marka Cersanit oferuje np. bezkołnierzowe miski toaletowe CleanOn, z powierzchnią antybakteryjną Silver Protect czy ułatwiającą czyszczenie – CleanPro.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Oszczędność przestrzeni

Nad podtynkową instalacją uzyskujemy przestrzeń wykorzystywaną zwykle do zbudowania otwartej półki na kosmetyki lub też zamkniętej, sięgającej sufitu szafki - to rozwiązanie jest szczególnie przydatne w małych łazienkach. Jeśli priorytetem jest oszczędność miejsca, warto zwrócić uwagę na głębokość i szerokość stelaża. Do bardzo małych pomieszczeń marka Cersanit oferuje modele, które umożliwiają spłaszczenie zabudowy aż do 11,5 cm (Slim & Silent).

Dobry wygląd

Dzięki zabudowie instalacje i spłuczka są całkowicie ukryte, a na widoku pozostaje jedynie miska oraz elegancki przycisk spłukujący (do wyboru w wielu wariantach stylistycznych i kolorystycznych). Obudowę można natomiast wykończyć zgodnie z aranżacją całej łazienki, co sprawi, że wnętrze stanie się bardziej jednolite, uporządkowane i spójne.

Oszczędność wody

Wybór rozwiązań podtynkowych to także wymierne korzyści finansowe, wynikające ze zmniejszonego zużycia wody. Innowacyjny zawór napełniający marki Cersanit pozwala zaoszczędzić czteroosobowej rodzinie nawet do 14 400 l wody rocznie dzięki regulacji ilości spłukiwanej wody (dwudzielne przyciski 2/4 lub 3/6 l) oraz opóźnionemu mechanizmowi napełniania.

Pewność i wygoda

Stelaż podtynkowy zapewnia wytrzymałą podporę (utrzymuje obciążenie do 400 kg) i jest łatwy do zamontowania. Składa się z mocnej stalowej konstrukcji i przyłączy instalacyjnych. Rama podtrzymuje zbiornik spłukujący oraz miskę. Solidny, trwały stelaż gwarantuje bezpieczeństwo użytkowania. Dla osób niepełnosprawnych lub starszych udogodnieniem jest możliwość montażu stabilnego uchwytu.

Do każdej łazienki

Wybierając model stelaża, należy wziąć pod uwagę wielkość łazienki oraz jej układ. Ruchome uchwyty montażowe umożliwiają zniwelowanie nierówności ściany. Obrót stopy konstrukcji jest potrzebny, kiedy chcemy umieścić toaletę w narożniku.

Regulacja wysokości ramy pozwala na jej idealne dopasowanie do pomieszczenia – np. aby zamontować toaletę pod oknem lub pod skosem poddasza, niezbędne będzie obniżenie urządzenia. W takim przypadku warto wybrać model Slim & Silent, którego wysokość można regulować od 103,5 do 123,5 cm.

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych