Wysoka zabudowa w kuchniHouseMarket.pl - 25 kwietnia 2016 15:34


Wysoka zabudowa we współczesnej kuchni pełni coraz więcej funkcji. Niektóre z nich bywają zaskakujące. Przejawem tej ewolucji są nowe formy mebli i sposoby ich wykończenia.


Wysoka zabudowa szaf pojawia się w niemal każdej kuchni. Co więcej, często całą kuchnię tworzy właśnie wysoka zabudowa z wygospodarowaną przestrzenią na blat roboczy, płytę grzewczą i zlew. O popularności tego rozwiązania decydują jego zalety praktyczne i uniwersalność. Wysokie szafy sprawdzają się w każdym rodzaju kuchni: otwartej i zamkniętej, małej i dużej.

W każdej z nich pozwalają ukryć lodówkę, zainstalować piekarnik, pomieścić niezbędne sprzęty, naczynia oraz akcesoria. Wysoka zabudowa służy także jako współczesna spiżarnia, do której łatwy dostęp zapewniają różnego rodzaju kosze cargo. Takie standardowe rozwiązania spotykany praktycznie w każdym domu.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Pojawiają się jednak nowe funkcje i udogodnienia, które są odpowiedzią na zmiany w naszym stylu życia i sposobie urządzania domu. Tam, gdzie kuchnia jest częścią salonu, zabudowa nie tylko dopasowana jest estetycznie, ale przejmuje też niektóre funkcje zarezerwowane dla wyposażenia pokoju dziennego. Przykładem jest wysoka zabudowa kuchenna przechodząca w system otwartych półek i szafek, niekiedy posiadająca miejsce na telewizor.

W szafach może znaleźć się  miejsce do przechowywania win ze specjalnymi ustawionymi pod kątem półkami. Za wielkoformatowymi przesuwnymi drzwiami zainstalowane mogą zostać również piekarniki, dodatkowe blaty robocze z gniazdami elektrycznymi i portami USB, a nawet płyta grzewcza i zlew.

Modnym i popularnym rozwiązaniem jest uzyskanie efektu jednolitej płaszczyzny frontów szaf. Wówczas drzwi otwierane są za pomocą frezowanych uchwytów lub na click. Stosowane są także drzwi przesuwne, w tym kieszeniowe, których skrzydła po otwarciu chowają się do przestrzeni między szafkami i nie zabierają miejsca.

Harmonijny styl mebli podkreślany jest przez modne obecnie stonowane wykończenia  - lakiery w odcieniach bieli, szarości i beżu oraz forniry o subtelnym rysunku słojów i naturalnej lub zgaszonej kolorystyce.