Wyspa kuchenna – współczesne ognisko domoweHouseMarket.pl - 20 stycznia 2016 13:11


Sprawdzi się w aranżacji minimalistycznej, klasycznej, country czy industrialnej. W każdej z nich spełni rolę współczesnego domowego ogniska.


Trudno wyobrazić sobie kuchnię otwartą na dom, w której centralnym elementem nie jest wyspa kuchenna. Wszędzie tam, gdzie tylko pozwala na to powierzchnia pojawia się ten wyjątkowo lubiany typ zabudowy. Co przesądza o popularności wyspy?

Wyspa to prawdziwy kombajn rozmaitych funkcji. Pomieści strefę zmywania, gotowania i blat roboczy, pod którym jest wystarczająco dużo miejsca na AGD i przechowywanie. Dzięki zamontowanemu barkowi, wycofanym nieco frontom lub zintegrowanemu półwyspowi staje się także miejscem spożywania posiłków. W odpowiednio dużych przestrzeniach połączyć z nią można nawet sporej wielkości stół.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Zamawiany na wymiar mebel w każdym wypadku doskonale dopasuje się do miejsca oraz funkcji, które chcemy mu nadać. Wyspa w kuchniach otwartych na salon jest meblem przejściowym, który wyznacza granice stref. Z tego powodu jest starannie projektowana, aby elegancko wpisać się w aranżację salonu. Dlatego pojawiają się w niej takie elementy jak: przeszklone witrynki, otwarte półki, czy też efektownie podświetlane płaszczyzny.