Zdalnie sterowane suszenie ręczników

Charakteryzują się klasycznym wyglądem, a wyprodukowano je nie tylko w kolorze białym, ale również antracytowym. Dzięki pracy przez określony czas z pełną mocą, skutecznie wysuszą ręczniki.

Autor: HouseMarket.pl 26 maja 2017 13:36

W grzejnikach z serii Nefertiti zastosowano grzałkę nurkową ze stali inox oraz fluid, czyli oleisty płyn przewodzący ciepło, który stopniowo uwalnia energię do otoczenia. Gwarantuje jednakową temperaturę w każdej części pomieszczenia, a także wysoką jakość powietrza na wyjściu z urządzenia. Model Mixt podłączyć można do istniejącej instalacji C.O., która zasilana jest kotłem lub innym urządzeniem (kominek czy pompa ciepła).

Radiowe sterowanie

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Dzięki współpracy z urządzeniem drogą radiową, zaawansowany programator cyfrowy, umożliwia pełną kontrolę nad pracą grzejnika w sposób zdalny. W modele Mixt i Pivot wbudowano cichy wentylator, o mocy 1000W, który podnosi temperaturę łazienki o 2-4 st. C. w kilka minut. Posiada on siatkowy filtr cząsteczek stałych, który poprawia jakość powietrza w ogrzewanym pomieszczeniu.

Praca z maksymalną mocą

Funkcja Turbo (Boost) umożliwia pracę urządzenia z pełną mocą, aby osiągnąć, w jak najkrótszym czasie, komfort cieplny. Po jego uzyskaniu, urządzenie samoczynnie powraca do normalnego cyklu pracy. Dlatego wentylator uruchamia się poprzez wciśnięcie przycisku, a także wybranie czasu (15, 30, 60 lub 120 min), w jakim dodatkowe ciepło ma być produkowane. Po wykonaniu zadania termostat samoczynnie wyłączy pracę wentylatora.

Funkcja suszenia ręczników

Tryb Boost, czyli pełna moc urządzenia, może być załączany automatycznie, co 24 godziny, na okres 2 godzin. Dzięki temu możemy intensywnie suszyć ręczniki, każdego dnia tygodnia, o tej samej porze. Aby dodatkowo ułatwić suszenie ręczników kąpielowych lub drobnej bielizny, zamontować można dwa wieszaki, które łączą estetykę urządzenia, z jego funkcjonalnością i komfortem. Ich usytuowanie na suszarce pozostaje w gestii użytkownika.

Tryb prysznic i wietrzenie

Podczas pracy w trybie prysznic grzejnik łazienkowy z oferty Atlantic Polska, najpierw podgrzewa ręczniki, później ogrzewa pomieszczenie, a na końcu suszy ręczniki. Gdy czujnik wykryje, w ogrzewanym pomieszczeniu, otwarte okno, automatycznie zatrzymuje pracę urządzenia, na czas wietrzenia pomieszczenia. Oczywiście ma to na celu zapewnienie optymalnej oszczędności energii.

Jeśli nie mamy za wiele miejsca, wybrać możemy jeden z modeli Initial, które mają niewielką szerokość i kosztują mniej niż 1 tys. zł. Ich moc wynosi 500W lub 750W i wystarczą do ogrzania max. 6,9 metrów kw. powierzchni. Z kolei największą moc, bo 2000W, posiada Mixt, który ogrzeje łazienkę o powierzchni 18 metrów kw., a jego cena to 2 133 zł.

Biały i antracyt

Obudowę grzejników z serii Nefertiti, wykonano ze stali wysokogatunkowej i pomalowano lakierem epoxy-polyester. Modele Mixt i Initial są w białym kolorze, natomiast Pivot w antracytowym. Ciekawostką jest, że ten ostatni model ma obrotową konstrukcję.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych