Zdrowy wybór na podłogi

Płyty drewnopochodne to jeden z najchętniej wykorzystywanych obecne w budownictwie materiałów. Idealne na poszycia podłóg i stropów a także dachów i ścian stanowią kompromis dla tych, którzy szukają ekologicznych, a zarazem funkcjonalnych i niedrogich rozwiązań.

Autor: HouseMarket.pl 07 grudnia 2016 14:57

Płyta LivingBoard to połączenie innowacyjnej technologii i właściwości ekologicznych. Wykonana jest z recyklingowego drewna świerkowego pochodzącego z kontrolowanych upraw, charakteryzującego się naturalnie niską emisją związków lotnych i klejonego klejem PU wolnym od formaldehydu. Dzięki temu spełnia wszelkie wymagania stawiane zarówno wobec nowoczesnej płyty budowlanej wysokiej jakości, jak i wobec ekologicznego materiału rekomendowanego do zapewnienia zdrowego mieszkania.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

LivingBoard znakomicie sprawdza się na podłogach np. na legarach. Wysoka wytrzymałość na zginanie we wszystkich kierunkach gwarantuje wysoką wydajność i optymalizację odpadu, a także znacznie ułatwia pracę wykonawcom. Odporne na wilgoć połączenia PU i optymalna geometria wiórów pozwala na osiągnięcie wyraźnie niższego pęcznienia grubości pod wpływem wilgoci (o 33 procent!), niż w przypadku standardowej płyty OSB/3. Przy zachowaniu zalecanych przerw dylatacyjnych oznacza to znaczącą redukcję ryzyka wypaczenia podłogi. Wytrzymałość na wilgoć oznacza również minimalizację ryzyka rozwoju pleśni i innych grzybów.

Dzięki jednolitej budowie i równomiernie wysokiej gęstości objętościowej płyty LivingBoard, udało się uzyskać redukcję szybkości jej wypalania. Jest ona znacznie niższa niż w przypadku tradycyjnych płyt OSB, co oznacza większe bezpieczeństwo w przypadku pożarów.

...w parze z komfortem

Rozwiązania pozwalające uzyskać tak korzystne parametry w dziedzinie bezpieczeństwa to nie wszystko. LivingBoard polecana jest na podłogi oraz poszycia ścian i stropów również ze względu na znakomite właściwości akustyczne. Jak udowadniają badania, izolacja od dźwięków powietrznych jest w przypadku tej propozycji firmy Pfleiderer o 5 procent większa niż w przypadku OSB.

Na życzenie płyta LivingBoard jest dostępna w różnych klasach jakości i wersjach (z mikrowiórem do zastosowań w warunkach wilgotnych, z powierzchnią ochronną Face Contiprotect chroniącą przed deszczem na otwartych robotach budowlanych), co pozwala dopasować ją do konkretnych zastosowań.

Na uwagę zasługuje zwłaszcza wersja LivingBoard z frezami pióro-wpust (nawet czterostronnymi). Połączenie to gwarantuje użytkownikowi jeszcze większy komfort pracy i lepsze wykorzystanie materiału. Pióro-wpust pozwala na uzyskanie gładkiej, jednolitej i wytrzymałej powierzchni. Minimalizuje liczbę mostków termicznych i znacząco skraca czas pracy. A to wszystko oznacza nie tylko podłogę w lepszej jakości, ale i oszczędność czasu i środków.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych